20 بازی خانگی برای سرگرم کردن بچه ها در یک روز سرد یا بارانی

یک روز بارانی  دیگر؟ بچه‌ها بی‌قرار روی مبل تکان می‌خورند، ساعت کندتر از حد معمول میگذرد، خوب شما به جای درست آمده اید. ما با این لیست از بهترین بازی‌های داخل منزل که تا به حال امتحان نکرده‌اید، به شما کمک می‌کنیم.

1. بازی های مداد و کاغذ
از Battleship گرفته تا Sprouts، ما فهرستی از بازی‌های داخلی با مداد و کاغذ ایجاد کرده‌ایم که هر روز تلویزیون را شکست می‌دهند. چند مداد و کاغذ جمع کنید و بهترین بازی های مداد و کاغذ ما را بررسی کنید.

2. ساختمان
برای این کار به یک مجموعه ساختمانی فانتزی نیاز ندارید. شهرهای چوب بستنی، برج‌های کارتی، حتی ساختمان‌های خارج از بلوک، یا قلعه‌های سرپوشیده خارج از جعبه یا بالش، به خوبی عمل خواهند کرد. اگر می خواهید رقابت کنید، هرکس بالاترین برج را بسازد برنده است.

3. مامان جادویی (یا بابا)
هری هودینی بچه هایتان باشید – البته بدون قفل، زنجیر و مخزن آب. به سادگی یک سکه را زیر یکی از سه فنجان قرار دهید و فنجان ها را دور تا دور هم بزنید. سپس از فرزندان خود بخواهید حدس بزنند که سکه در کدام فنجان قرار دارد. والدین یواشکی می توانند فنجان ها را نزدیک لبه میز بگذارند و مخفیانه سکه را بیندازند. وقتی متوجه می‌شوند سکه از بین رفته است، چشمان نوزادانتان را تماشا کنید که با تعجب روشن می‌شوند!

4. بازی با ورق
بازی های ورق برای به چالش کشیدن ذهن های جوان و ایجاد ساعت ها سرگرمی در داخل خانه عالی هستند. یک جعبه کارت بردارید و بازی های ورق سنتی مورد علاقه ما را بررسی کنید.

5. پازل
شناخت و حل مسئله را با یک پازل خوب تمرین دهید. می توانید از انواعی که در فروشگاه خریداری می شود استفاده کنید یا از بچه ها بخواهید خودشان درست کنند. از فرزندانتان بخواهید روی یک تکه مقوای محکم یا تخته بریستول نقاشی بکشند. سپس با استفاده از یک مداد، قطعات پازل را مستقیماً بر روی نقاشی آنها مشخص کنید. قطعات را با یک قیچی خوب برش دهید، آنها را مخلوط کنید و حل کنید. بازی های داخلی و کاردستی در یک فعالیت سرگرم کننده!

6. استپ کنید!
برخی از آهنگ های مورد علاقه فرزندان خود را انتخاب کنید و صدا را افزایش دهید. از آنها بخواهید تا زمانی که موسیقی قطع شود ورزش کنند یا برقصند. وقتی این اتفاق می افتد، آنها باید در هر موقعیتی که خود را پیدا کنند استپ کنند – حتی اگر یک پاشان بالا باشد. برای چالش‌برانگیزتر کردن بازی، از بچه‌ها بخواهید در حالت‌های خاصی استپ کنند: حیوانات، شکل‌ها، حروف یا حتی وضعیت‌های یوگا. به ویژه کودکان نوپا عاشق این بازی هستند.

7. بازی های رومیزی و خانوادگی

8. کیسه های کاغذی
این بازی سرپوشیده برای گروه‌های بزرگ‌تر ایده‌آل است – یک بازی مورد علاقه در خواب. بچه ها را به چند گروه تقسیم کنید. به هر گروه یک کیسه پر از وسایل، مانند قاشق، جواهرات اسباب بازی، جوراب، توپ یا روبان بدهید. سپس به آنها 15 دقیقه فرصت دهید تا دور پایه ها را بسازند. این بازی آنقدر سرگرم کننده است که لازم نیست رقابتی باشد. با این حال، اگر بچه‌ها بخواهند، همه می‌توانند به یک برنده رأی دهند.

9. هاپسکاچ داخلی
این مورد علاقه حیاط مدرسه مطمئناً در داخل خانه نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت. بازی hopscotch خود را بر روی هر سطحی تنظیم کنید. نوار نقاب کاملاً باعث تشکیل 9 مربع اتصال می شود. جعبه های 1-3 در یک خط، یکی روی دیگری قرار می گیرند. دو جعبه بعدی (4، 5) در کنار هم قرار می گیرند، به دنبال آن یک جعبه منفرد (6)، دو جعبه دیگر (7، 8) و پایه نیم دایره نهایی “خانه” (9) قرار می گیرند. بعد، یک نشانگر، مانند سکه، سنگ یا کیسه لوبیا را انتخاب کنید. اولین بازیکن نشانگر را در مربع 1 پرتاب می کند بدون اینکه اجازه دهد آن را بپرد یا خطوط را لمس کند. در صورت موفقیت، بازیکن می پرد – یک پا روی مربع های تک و دو پا روی مربع های کنار هم – از مربع شماره 1 اجتناب می کند. بازیکن ممکن است قبل از بازگشت در “خانه” استراحت کند. در راه بازگشت، نشانگر مربع شماره 1 را برمی دارد و در صورت موفقیت (در داخل خطوط فرود می آید، می پرد یا با پایه مناسب می پرد، نمی افتد)، چرخش دیگری می گیرد و آن را به مربع شماره 2 می اندازد. وقتی بازیکن ناموفق باشد، بازیکن بعدی نوبت می‌دهد. بازیکنان با انداختن نشانگر روی آخرین جعبه بازی، نوبت خود را از سر می گیرند. برنده اولین بازیکنی است که نشانگر را به خانه پرتاب می کند (#9) و به آرامی کل دوره را به پایان می رساند.

10. تعادل
در حالی که نوار ماسک خود را بیرون آورده اید، چرا پرتو تعادل خود را درست نکنید؟ همه ما می دانیم که بچه ها در هر فرصتی که پیدا می کنند چقدر عاشق راه رفتن در خطوط مستقیم هستند. کمی موسیقی بگذارید، و بچه ها یکی یکی به نوبت قدم بردارند و یک پا روی دیگری روی خط مستقیم نوار راه بروند. با راه رفتن بچه ها به عقب یا تعادل با یک پا روی خط، بازی را چالش برانگیزتر کنید.

11. قایم موشک
هیچ لیستی از بازی‌های خانگی بدون قایم موشک کامل نمی‌شود، در این بازی کلاسیک، یک نفر  چشمان خود را می پوشاند و با صدای بلند شمارش می کند در حالی که سایر بازیکنان پنهان می شوند. وقتی شمارش «آن» به پایان رسید، او شروع به جستجوی پنهان‌شوندگان می‌کند. آخرین کسی که پیدا شود، «آن» نفر بعدی است. اخطار: این بازی اغلب منبع قهقهه است. خانواده هایی که بچه های بزرگتر دارند ممکن است بخواهند کارها را کمی بالا ببرند و در تاریکی بازی قایم موشک بازی کنند. فقط برای ایمن بودن، مطمئن شوید که هیچ چیز شلی روی زمین وجود ندارد. اگر می‌خواهید، به آن اجازه دهید چراغ قوه حمل کند یا وقتی شمارش «آن» تمام شد، چراغ‌ها را روشن کنید.

12. گنج یابی
بچه ها عاشق پیدا کردن اشیاء پنهان هستند – به خصوص وقتی در پایان جایزه ای وجود دارد. به سادگی سرنخ های خود را روی چند تکه کاغذ بنویسید – خلاق باشید. اولین سرنخ را در جایی قرار دهید که به راحتی پیدا شود، مانند داخل میان وعده یا کاسه غلات فرزندتان. سپس هر تعداد سرنخ را که دوست دارید در اطراف خانه بگذارید و یک دنباله برای سرنخ نهایی ایجاد کنید. به جای جایزه، گنج یابی می تواند به سکه های مختلف در اطراف خانه منجر شود. به این ترتیب بچه ها تمام سکه ها را جمع آوری می کنند و در آخر آنها را در قلک خود می گذارند.

13. بولینگ داخل سالن
یک راه عالی برای استفاده مجدد از بطری های آب (یا می توانید یک مجموعه بولینگ داخلی بخرید). شش تا 10 بطری آب را در انتهای سالن یا اتاق نشیمن خود قرار دهید. یک خط نوار چسب را در خط شروع قرار دهید. یک توپ با اندازه متوسط ​​در داخل خانه بگیرید و شروع به بولینگ کنید! اگر می خواهید، امتیاز خود را حفظ کنید و در پایان جام بدهید. (توجه: اگر می‌خواهید بطری‌های آب را تثبیت کنید یا بازی را سخت‌تر کنید، به سادگی آن‌ها را با مقداری آب پر کنید. فراموش نکنید که رویه‌ها را محکم ببندید!)

14. سیب زمینی داغ
این بازی همه را به خنده وا خواهد داشت. از بچه ها بخواهید به صورت دایره ای روی زمین بنشینند. چند آهنگ را روشن کنید و از آنها بخواهید تا سیب زمینی (کیسه لوبیا یا توپ نرم) را تا جایی که می توانند دور دایره بچرخانند. وقتی موسیقی متوقف می شود، پخش کننده ای که سیب زمینی را در دست دارد دایره را ترک می کند. ادامه دهید تا تنها یک بازیکن باقی بماند و برنده بازی شود.

15. بازی حافظه پیک نیک
مدیر سابق پیش دبستانی و مادربزرگ سه فرزند، مارشا کولا، چند بازی خلاقانه در آستین خود دارد، از جمله این بازی سرگرم کننده و ساده حافظه کلامی، که به گفته کولا، “کودکان را به چالش می کشد و آنها را به خنده وا می دارد.” برای بازی، همه در یک دایره می نشینند. بازیکن اول می‌گوید: «در سبد خود برای پیک نیک، بسته‌بندی کردم…» و سپس می‌گوید چه کالایی را بسته‌بندی کرده است. سپس بازیکن بعدی می‌گوید: «در سبد من برای پیک نیک، من بسته‌بندی کردم…» و سپس آنچه را که بازیکن اول بسته‌بندی کرده بود می‌خواند و آیتم خود را به سبد اضافه می‌کند و غیره.

16. بازی گوش دادن
یکی از بازی‌های داخل خانه کولا برای پیش دبستانی‌ها و نوه‌هایش، این بازی مطمئناً بچه‌های کوچک را آموزش می‌دهد و خوشحال می‌کند. چندین مورد متفرقه را بیرون بیاورید. از بچه ها بخواهید که همه وسایل را ببینند و سپس آنها را بردارید. در مرحله بعد، از یکی از کودکان بخواهید که چشمان خود را پنهان کند و در حالی که شما یک آیتم را برمی دارید و با آن صدا در می آورید گوش دهد. از کودک بخواهید حدس بزند که کدام مورد صدا را ایجاد کرده است. نمونه‌هایی از اقلام ممکن است یک شانه (انگشتتان را در امتداد آن بکشید)، یک لیوان (به آرامی روی آن ضربه بزنید)، سنج، شیکر، کاغذ سنباده، بلوک‌های مالیده شده به هم، یک قابلمه و قاشق. خلاق باشید و لذت ببرید!

17. حباب
برای لذت بردن از حباب ها مجبور نیستید بیرون بروید. برای این بازی داخل سالن به یک بشقاب و نی برای هر بازیکن، مقداری آب و صابون ظرفشویی نیاز دارید. یک قطره صابون ظرفشویی به اندازه یک سکه در مرکز هر بشقاب قرار دهید. کمی آب روی بشقاب بریزید و به آرامی با صابون ظرفشویی مخلوط کنید تا مقداری کف شروع به تشکیل شدن کند. از بچه ها بخواهید که نی را در کف قرار دهند و خیلی آرام باد کنند. تماشا کنید که حباب های عظیم شروع به تشکیل می کنند. برای رقابتی کردن، ببینید چه کسی بزرگ‌ترین یا طولانی‌ترین حباب را می‌زند.

18. سیمون می گوید
این مورد علاقه سنتی هرگز قدیمی نخواهد شد. برای شروع، یک بازیکن (احتمالاً پدر و مادر برای دور اول) را به عنوان Simon انتخاب کنید. بقیه بازیکنان در یک دایره یا خط در مقابل سایمون جمع می شوند و او اقداماتی را با عبارت «سایمون می گوید» شروع می کند: «سایمون می گوید… انگشتان پاهایت را لمس کن». سپس بازیکنان باید اقدام سایمون را با لمس انگشتان پا کپی کنند. اگر سایمون بدون به زبان آوردن عبارت «سایمون می‌گوید» عملی را صدا زد، بچه‌ها نباید آن عمل را انجام دهند. اگر زمانی که سایمون نگفت، کودک انگشتان پاهایش را لمس کند، او از بازی خارج شده است. راه‌های بسیار خوبی وجود دارد که سایمون می‌تواند بازیکنان را فریب دهد تا اقداماتی را انجام دهند، در حالی که سایمون نگفت: مثلاً سایمون می‌تواند یک عمل را بدون بیان یک فرمان انجام دهد، یا می‌تواند عملی را انجام دهد که با دستور مطابقت ندارد. سرگرم کننده! آخرین بازیکن باقی مانده در بازی برنده می شود و سیمون بعدی می شود.

19. جعبه لمس و احساس
اکثر کودکان پیش دبستانی به محض اینکه معلمان میز حسی کلاس را بیرون می آورند به سمت آن جمع می شوند. بنابراین شکی نیست که آنها این چالش سرگرم کننده را دوست خواهند داشت. یک جعبه کفش یا هر جعبه ای که روی آن درب باشد پیدا کنید. یک سوراخ در یکی از دو طرف جعبه برش دهید — به اندازه ای که کودک شما بتواند دست خود را در آن جا دهد. اگر می خواهید، خلاق باشید و جعبه را با زرق و برق و علامت سوال تزئین کنید. وقتی برای بازی آماده شدید، یک آیتم را داخل جعبه قرار دهید و از فرزندانتان بخواهید که آن را حدس بزنند. آن‌ها می‌توانند در صورت نیاز درباره آیتم سؤال بپرسند یا شما می‌توانید سرنخ‌هایی ارائه دهید. هر قدر که می خواهید خوش رنگ باشید (دانه های کدو تنبل تازه یا اسپاگتی لزج گزینه های عالی برای هالووین هستند)، یا از اشیاء ساده مانند قلم مو، اسباب بازی، یک تکه میوه استفاده کنید. برای رقابتی شدن آن، می توانید به اولین فرزند امتیاز بدهید تا نام شی را بگذارد.

20. بسکتبال داخل سالن
تنها چیزی که نیاز دارید یک سطل و یک جوراب تا شده (یا یک توپ کوچک و سبک) است. هر بازیکن به نوبت توپ جوراب را به داخل سطل پرتاب می کند. وقتی بازیکنی یک سطل را به ثمر رساند، یک قدم به عقب برمی‌دارد و دوباره پرتاب می‌کند تا جایی که گم شود. بازیکنی که توپ را از دورترین فاصله در سطل شلیک کند برنده است.

منبع: گروه تحقیق و پژوهش یومینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.