سوال‌هایی که...

ممکنه برای شما پیش بیاد

FAQ

در این کلاسها دانش آموزان محاسبات را به صورت ذهنی و سریع یاد می گیرند ودر کنار آن توانایی حل مساله و طرح مساله در دانش آموز تقویت می شود. و همچنین معما و زندگینامه دانشمندان را به صورت گروهی با هم مطالعه می کنند.
این کلاسها به منظور تقویت هوش منطقی-ریاضی دانش آموزان تشکیل می شود. آموزش محاسبات ذهنی و سریع که ۱۰ تا ۱۵ برابر سریعتر از روشهای معمول انجام می شود در کنار حل و طرح مساله، حل معما، مطالعه و بازی های ریاضی سبب تقویت هوش، افزایش تمرکز، سرعت عمل، علاقه به ریاضی و سهولت یادگیری آن و در نتیجه اعتماد به نفس در دانش آموزان می شود.

هر ترم ریاضیات آسان دارای دو کتاب کار و تمرین می باشد. کتاب کار مختص کلاس می باشد که بعد از تدریس از سوی مربی، دانش آموزان طی زمان تعیین شده در کلاس حل می کنند و کتاب تمرین مختص حل در منزل می باشد.

بسیاری از دانش آموزان محاسبات را به درستی انجام می دهند ولی در درک مساله مشکل دارند. برای حل این مشکل ما نیازمند تمرین مداوم در حل و طرح مساله هستیم.
در کلاس ریاضیات آسان، بعد از تدریس هر مبحث با توجه به درس داده شده مساله مربوط به آن حل می شود و همچنین توسط دانش آموزان مساله طرح می شود. این کار باعث می شود دانش آموزان درک درستی از موضوع درس داشته باشند با مساله ارتباط برقرار کنند، مشکلات زندگی را مانند مساله ای برای حل کردن ببینند و همچنین ادبیات، جمله بندی و نگارش آنها تقویت شود.

در این کلاسها دانش آموزان با کمک یکدیگر به صورت گروهی معما حل می کنند. حل معما منجر به تقویت قدرت اکتشاف در مغز می شود. همان طور که می دانیم هر روز همه ما با معماهای زیادی در زندگی رو به رو هستیم و معمولا دنبال طولانی ترین راه حل آن می رویم در صورتی که جواب از ساده ترین روش بدست می آید و یاد میگیرند در زندگی همیشه دنبال راه های سخت و طولانی نباشند بلکه از راحت ترین روش هم می توان به جواب رسید به عبارتی «معما چو حل گشت آسان شود».

اثر مطالعه بر روند یادگیری و تقویت مغز بر کسی پوشیده نیست به خصوص مطالعه زندگینامه افراد سرشناس و مفید برای جامعه سبب می شود که دانش آموز خود را در جایگاه آن دانشمند تصور کند و پیش خود بگوید اگر او اینگونه توانست نابغه و مشهور شود، پس من هم می توانم. علاوه بر این با روخوانی زندگینامه دانشمندان، روانخوانی آنها بهتر شده و توان ابراز وجود را پیدا می کنند.

 

در هر جلسه بعد از اتمام درس دانش آموزان با هم بازی می کنند. همان طور که می دانیم آموزش از طریق بازی همیشه هم ماندگارتر است و هم لذت بخش تر و بازی پایه اساس آموزش در دنیا را تشکیل می دهد. علاوه بر آن بازیهای دسته جمعی سبب تقویت روحیه تعاملی و هوش بین فردی می شود. یکی دیگر از اهداف بازی ها استفاده از حس شنیداری در یادگیری است که در بازی چوپر تجلی می یابد.

  • تقویت حافظه
  • سرعت عمل و دقت
  • خلاقیت و تمرکز
  • اعتماد به نفس
  • توانایی حل مساله و طرح مساله
  • روانخوانی و ایجاد انگیزه
  • انجام محاسبات سریع ریاضی(۱۰ تا ۱۵ برابر سریع تر از روش های معمول)

ثبت نام از دانش آموزان ۱۰ سال به بالا صورت می گیرد

ریاضیات آسان دارای دو رده علم آموز و دانش پژوه می باشد.
رده علم آموز ویژه گروه سنی ۱۲-۱۰ سال بوده و پیش نیاز آن توانایی جمع و تفریق اعداد ۱ رقمی و جدول ضرب اعداد یک رقمی می باشد.رده دانش پژوه ویژه گروه سنی ۱۲ سال به بالا بوده و پیش نیاز آن توانایی جمع و تفریق ذهنی، جدول ضرب، تقسیم و آشنایی با اعداد صحیح می باشد.
 

رده علم آموز

۱. دوره اول: جمع و تفریق و کنترل پاسخ (اعداد ۱ تا ۶ رقم طبیعی، کسری و اعشاری)
۲. دوره دوم: ضرب و کنترل پاسخ (اعداد ۱ تا ۵ رقم طبیعی، کسری و اعشاری)
۳. دوره سوم: تقسیم و کنترل پاسخ و هندسه ( اعداد ۲ تا چندین رقم طبیعی، کسری و اعشاری) + محیط، مساحت و حجم اشکال هندسی)
 

رده دانش پژوه

۱. دوره اول: جمع و تفریق پیشرفته و کنترل پاسخ (اعداد طبیعی و منفی، کسری و اعشاری)
۲. دوره دوم: ضرب پیشرفته و کنترل پاسخ (اعداد طبیعی و منفی، کسری و اعشاری)
۳. دوره سوم: تقسیم پیشرفته و کنترل و پاسخ و هندسه (محیط، مساحت، حجم مخروط، منشور)
۴. دوره چهارم: دستگاه معادلات، توان ۲ و ۳، ریشه دوم و سوم، مثلثات، لگاریتم، مثلث فیثاغورث

هر دوره آموزشی اول، دوم و سوم در رده علم آموز و دانش پژوه ۱۰ جلسه ۲ ساعته بوده و هر هفته ۱ جلسه برگزار میشود. بنابراین هر دوره ۲.۵ ماه به طول می انجامد.
دوره چهارم دانش پژوه که سطح عالی آموزش است ۱۲ جلسه ۲ ساعته بوده و ۳ ماه طول می کشد.

در صورت اخذ نمره قبولی در هر سه ترم و موفقیت در آزمون فارغ التحصیلی، علم آموزان میتوانند برای ادامه تحصیل در دوره پیشرفته دانش پژوه ثبت نام نمایند.

بله، علم آموزان و دانش پژوهان در پایان دوره تحصیلی و پس از قبولی در آزمون فارغ التحصیلی موفق به دریافت مدرک (CERTIFICATE) می شوند. همچنین می توانند به عنوان کمک مربی در شعبات و نمایندگی ها مشغول فعالیت شوند. در صورت اتمام تحصیلات آکادمیک به عنوان مربی در مراکز زیر پوشش یومینز در کل کشور جذب شوند.

برای ورود به این سیستم دانش آموزان توسط کارشناسان آموزشی تعیین سطح شده و به کلاسهای مربوط به سطح تعیین شده، ارجاع داده می شوند. سپس می توانید به نزدیکترین شعبه یا نمایندگی در شهر و استان خود مراجعه نمایید.

بله، به منظور افزایش روحیه رقابت مثبت و تشویق دانش آموزان به انجام مستمر تکالیف و تمرین روزانه مسابقات به صورت شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود و به نفرات برتر جوایز نفیس اهدا می شود.