7 استراتژی ساده برای آموزش ریاضی به کودکان

یادگیری ریاضی

با شمارش شروع کنید
آموزش ریاضی با دانستن اعداد توسط فرزند شما آغاز می شود. می توانید با همان استراتژی هایی که برای آموزش ریاضی به آنها استفاده می کنید، به آنها کمک کنید تا شمارش را بیاموزند.

کارشناسان می گویند مهارت های ریاضی ژنتیکی نیستند، بلکه سخت تلاش کردن است.کودکان ممکن است به حفظ کردن اعدادی که تکرار می کنید بهتر پاسخ دهند یا ممکن است با دیدن شمارش اشیاء از یک تا ده شما اعداد را بردارند. روشی که ممکن است برای یکی از فرزندان شما موثر باشد، ممکن است برای دیگری مناسب نباشد. هر کودک را جداگانه اندازه گیری کنید.

هنگامی که کودک شما شروع به شمارش کرد، شما آماده هستید که با برخی از اصول اولیه ریاضی شروع کنید. آنها قبل از اینکه متوجه شوید، جمع و تفریق خواهند کرد.

از اشیاء روزمره استفاده کنید
شما در حال حاضر هر آنچه را که برای شروع آموزش ریاضی به فرزندتان نیاز دارید، دارید. دکمه ها، سکه ها، پول، کتاب، میوه، قوطی سوپ، درختان، ماشین ها – می توانید اشیایی را که در دسترس دارید بشمارید. وقتی به تمام اشیاء فیزیکی که می توانید بشمارید، اضافه کنید، تفریق کنید و ضرب کنید، به راحتی می توانید ریاضی را آموزش دهید.

اشیاء روزمره همچنین به شما کمک می کنند به کودک خود بیاموزید که اشیا برای مهم بودن در ریاضیات لازم نیست یکسان باشند. شمردن سیب یک درس ریاضی عالی است، اما شمردن سیب، پرتقال و هندوانه با هم روند فکر را گسترش می دهد. کودک به جای اجرای یک بازی معمولی اعداد 1، 2، 3، شمارش را با اشیاء مختلف متصل می کند.

انجام بازی های ریاضی
بازی‌های زیادی در کافه بازار وجود دارد که به شما در آموزش ریاضی کمک می‌کنند. بنابراین فروشگاه‌ها را برای بازی‌های داغ امروز بررسی کنید. برخی از بهترین بازی های ریاضی از تخیل خود شما می آیند. یک شکار روبنده ریاضی بازی کنید. از گچ برای نوشتن اعداد در خیابان استفاده کنید و بچه هایتان را با سؤالات ریاضی که باید با دویدن به سمت عدد صحیح به آنها پاسخ دهند، امتحان کنید. مهارت های اولیه شمارش را با بلوک ها شروع کنید. ریاضی می تواند به فعالیتی تبدیل شود که آنها از آن لذت می برند تا یک تمرین آموزشی.

پخت کوکی ها
کوکی های نرم ابزار آموزشی بسیار خوبی هستند. در حالی که می‌توانید کوکی‌هایی را که می‌پزید برای ریاضی ساده بشمارید، یک دسته تازه برای آموزش کسرها نیز عالی است.

با یک کارد پلاستیکی، بچه ها می توانند یاد بگیرند که چگونه یک کلوچه را به قسمت های هشتم، چهارم و نصف برش دهند. عمل دیدن بصری یک چهارم ایجاد شده و همچنین تقسیم آن کل به یک چهارم، در ذهن کودک تأثیر می گذارد.

از آن تکه های کوکی کوچک برای آموزش به فرزندتان استفاده کنید که چگونه کسرها را جمع و تفریق کند. به عنوان مثال، 1/4 یک کوکی + 1/4 یک کوکی = 1/2 از یک کوکی. قطعات را کنار هم قرار دهید تا نیمه کوکی را ببینند.

یک جایگزین برای پخت شیرینی، استفاده از خمیر شیرینی خام یا درست کردن خمیر بازی خود است. البته، شما نمی توانید پس از اتمام یادگیری ریاضی، کسرهای خود را بخورید، اما می توانید از خمیر کوکی یا خاک رس قالب گیری مجدد استفاده کنید.

روی چرتکه سرمایه گذاری کنید
حتی کوچکترین دست ها عاشق لغزش مهره های چرتکه به جلو و عقب در امتداد سیم هستند. از چرتکه می توان برای آموزش جمع، تفریق، ضرب و تقسیم به بچه ها استفاده کرد.

با چرتکه، بچه ها مهارت های حل مسئله را توسعه می دهند. یک منطق پشت استفاده از چرتکه وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که می دانید هر مهره رنگی چه گروهی از اعداد را برای استفاده دقیق از آن نشان می دهد.

تست فلش کارت
فلش کارت‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که 2+2 برابر است، اما اجازه دادن به بچه‌ها برای کسب تجربه عملی از شمارش ممکن است بهتر عمل کند. با استفاده از فلش کارت و تجربه عملی، ترجیحات یادگیری فرزندتان را ارزیابی کنید.

برخی از کودکان با دیدن پاسخ روی کارت یا شمارش تصاویر روی کارت بهتر یاد می گیرند. دیگران واقعاً مفهوم ریاضی را درک نمی کنند مگر اینکه به آنها اجازه دهید اشیاء فیزیکی را بشمارند. درس های ریاضی خود را با هم مخلوط کنید تا ببینید کدام روش برای فرزند شما بهتر کار می کند.

ریاضی را به یک فعالیت روزانه تبدیل کنید
از ریاضیات در برنامه روزانه خود استفاده کنید. به فرزندتان کمک کنید از درس های ریاضی خود بیشترین بهره را ببرد، زمانی که آن را در زندگی روزمره خود بگنجانید و در عین حال اهدافی را تعیین کنید که می توانند به آن دست یابند.

پشت چراغ قرمز چند ماشین آبی می بینید؟
در فروشگاه مواد غذایی، اگر فقط 10 دلار داشته باشیم، چند جعبه کراکر می توانیم بخریم؟
در مطب دکتر، وقتی سه نفر پشت سر صدا شوند، چند تا بچه در اتاق انتظار می مانند؟
اگر فقط 1/4 ناهارمان را می‌خوردیم، چقدر باقی می‌ماند؟
اگر پوشک 25 درصد تخفیف داشته باشد چقدر قیمت دارد؟
در اتوبان، اعداد روی پلاک جلوی ما چقدر جمع می شوند؟
چندتا پیراهن داخل ماشین لباسشویی میزنی؟
اگر بخواهید هشت ربع را بین چهار نفر در آرکید تقسیم کنید، هر نفر چند ربع می گیرد؟
وقتی به فرزندتان نشان دهید که ریاضی چقدر می تواند سرگرم کننده باشد، او اشتیاق زیادی در مورد یادگیری پیدا می کند که می توانید آن را در دروس دیگر به کار ببرید. هنگامی که کودکان از یادگیری لذت می برند، هیچ مانعی برای آنها وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.