15 شغل پردرآمد که در آینده تقاضای زیادی دارند

شغل پردرآمد آینده دار

بیایید نگاهی به 15 شغل پردرآمد بیندازیم که در دهه آینده رشد جدی خواهند داشت. عنوان پردرآمد را برای این فهرست انتخاب  کرده‌ایم که متوسط ​​دستمزد  آنها در سال 2020، بالاتر از میانگین درآمد خانوار در ایالات متحده بود که در سال 2019 68703 دلار بود.، طبق BLS، بالاتر از میانگین درآمد خانوار در ایالات متحده بوده که «آماده رشد جدی هستند. یعنی BLS پیش‌بینی کرده است که این شغل در 10 سال آینده «سریع‌تر از متوسط» یا «بسیار سریع‌تر از متوسط» رشد خواهد کرد. (بعنوان مرجع، متوسط ​​نرخ رشد برای همه مشاغل 4٪ است)

1. احصاییه نویس

میانگین حقوق در سال 2020: 111030 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 18 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

احصاییه نویسها از ریاضیات، داده ها و آمار استفاده می کنند تا تعیین کنند که آیا کارفرمای آنها باید برای یک مشتری بالقوه یک بیمه نامه صادر کند – خواه یک فرد یا یک تجارت باشد – و اگر تشخیص دهند که بیمه نامه ای باید صادر شود، حق بیمه چقدر باید باشد. احصاییه نویسها در مورد سلامت، زندگی، خودرو، صاحبان خانه، قصور پزشکی و بیمه غرامت کارگران و همچنین مزایای بازنشستگی و سایر سرمایه گذاری ها ارزیابی می کنند.

مدرک در علوم احصاییه نویس (که بر استفاده از ریاضی و مدل‌سازی آماری برای ارزیابی ریسک تمرکز دارد) یا یک رشته مرتبط (مانند ریاضی یا آمار) ضروری است.

 

2. مهندس صنایع

متوسط ​​حقوق در سال 2020: 88950 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 10 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

مهندسان صنایع در کار بهینه سازی و بهره وری هستند. آنها از ریاضیات، آمار، علوم و اصول مهندسی برای ارزیابی افراد، سیستم ها و فرآیندهای درون یک کسب و کار استفاده می کنند – شامل زنجیره های تامین، عملیات، امور مالی و ماشین آلات یا تجهیزات. آنها تضمین می‌کنند که کسب‌وکارها هزینه‌ها را پایین نگه می‌دارند و بهره‌وری را بالا نگه می‌دارند و به اهداف سازمانی می‌رسند. این حرفه نیز جز دسته شغل پردرآمد است.

برای موفقیت به عنوان یک مهندس صنایع، داشتن مدرک لیسانس در مهندسی صنایع یا یک رشته مرتبط ضروری است – و بسیاری از مهندسان صنایع به دنبال مدارک پیشرفته هستند.

 

3. دانشمند داده

میانگین حقوق در سال 2020: 98230 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 31 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

دانشمندان داده چارچوب‌هایی را ایجاد می‌کنند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد داده‌ها را جمع‌آوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل کنند و سپس از آن داده‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر برای کسب‌وکارشان استفاده کنند. بسته به نیازهای کسب‌وکار، این کار می‌تواند شامل همه چیز از اجرای آزمایش‌های داده، پیاده‌سازی مدل‌ها و الگوریتم‌های آماری، توسعه محصولات داده‌ای و بهینه‌سازی چارچوب‌ها برای افزایش کارایی و ایجاد نتایج بهتر کسب‌وکار باشد.

 به این ترتیب، مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر، مهندسی، آمار، ریاضیات، مهندسی، یا یک رشته مرتبط معمولاً یک نیاز شغلی است (و بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند دانشمندان داده خود را داشته باشند).

 

4. مدیر سیستم های اطلاعاتی (IS)

میانگین حقوق در سال 2020: 151150 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 10 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

مدیران سیستم های اطلاعاتی (همچنین به عنوان مدیران IS شناخته می شوند) مسئول طراحی و مدیریت سیستم های اطلاعاتی در یک سازمان هستند. آنها معمولاً نقشی در سطح ارشد در بخش فناوری اطلاعات (IT) یک شرکت دارند و وظیفه ارزیابی فناوری فعلی یک شرکت، به‌روز ماندن در مورد به‌روزرسانی‌ها و بهترین شیوه‌های موجود، توسعه استراتژی یا طرح سیستم‌های اطلاعاتی و ارائه توصیه‌ها را دارند. بنابراین این حرفه نیز یک شغل پردرآمد آینده دار است.

مدیران سیستم اطلاعاتی نیاز به درک عمیقی از سیستم‌های اطلاعاتی دارند و به همین دلیل، آنها معمولاً دارای حداقل مدرک لیسانس در زمینه‌های مرتبط با فناوری (مانند علوم رایانه یا فناوری اطلاعات) هستند.

 

5. تحلیلگر امنیت اطلاعات

متوسط ​​حقوق در سال 2020: 103590 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 31 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

تحلیلگران امنیت اطلاعات مسئول حفظ امنیت و ایمن نگه داشتن اطلاعات یک شرکت هستند – در زمانی که اطلاعات حساس زیادی به صورت دیجیتالی به اشتراک گذاشته و ذخیره می شود، اولویت اصلی اکثر شرکت ها است. تحلیلگران امنیت اطلاعات مسئول همه چیز هستند، از تحقیق و آزمایش راه حل های امنیتی، ارزیابی فرآیندهای امنیتی دیجیتال فعلی شرکت، شناسایی و رفع آسیب پذیری ها، مدیریت تهدیدات و پیاده سازی راه حل ها و فناوری های امنیتی. این حرفه نیز جز دسته شغل پردرآمد آینده دار است.

تحلیلگران امنیت اطلاعات باید نکات و قواعد مربوط به امنیت سایبری را بدانند و معمولاً دارای مدرک لیسانس (یا بالاتر!) در یک زمینه مرتبط با فناوری مانند علوم کامپیوتر هستند.

 

6. مدیر مالی

میانگین حقوق در سال 2020: 134,180 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 15 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

همانطور که از عنوان آن پیداست، مدیران مالی مسئول مدیریت امور مالی یک سازمان هستند. مدیران مالی ممکن است مستقیماً توسط یک شرکت استخدام شوند یا ممکن است برای یک شرکت مشاوره کار کنند. توسعه راه حل هایی برای از بین بردن این ضعف ها یا خطرات؛ انجام تحقیقات مالی؛ ایجاد پیش بینی ها و گزارش های مالی؛ تهیه صورتهای مالی؛ تعیین اهداف مالی.

مدیریت مالی نیاز به دانش عمیق در مورد امور مالی کسب و کار دارد – که برای مثال ممکن است به عنوان حسابدار یا تحلیلگر مالی به دست آورده باشند – و داوطلبان معمولاً برای شروع به یک مدرک لیسانس در امور مالی، تجارت یا یک رشته مرتبط نیاز دارند.

7. پرستار دارای پروانه رسمی (RN)

میانگین حقوق در سال 2020: 75330 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 7 درصد (سریع‌تر از میانگین)

پرستاران دارای پروانه رسمی(که RN نیز نامیده می شود) کار مراقبت و پشتیبانی پزشکی را از بیماران در محیط های مختلف (از جمله بیمارستان ها، مطب های پزشک، مراکز جراحی، مراکز مراقبت پرستاری، مدارس، یا خانه های بیماران) ارائه می کنند. پرستاران ممکن است طیف گسترده ای از وظایف مرتبط با بیمار را مدیریت کنند، از نظارت بر علائم حیاتی گرفته تا تجویز دارو و کمک به جراحی.

برای راه اندازی شغلی به عنوان یک RN، باید مدرک کاردانی یا لیسانس پرستاری بگیرید و قبل از اینکه بتوانید شروع به کار کنید و بیماران را ببینید، یک آزمون دریافت مجوز را بگذرانید.

 

8. دستیار پزشک (PA)

میانگین حقوق در سال 2020: 115,390 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 31 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

دستیار پزشک (همچنین به عنوان PA شناخته می شود) یک متخصص پزشکی دارای مجوز است که مراقبت های معمول از بیمار را ارائه می دهد. درست مانند یک پزشک (MD)، یک دستیار پزشک می تواند بیماران را معاینه، تشخیص و درمان کند. تجویز دارو؛ و برنامه های درمانی را توسعه دهید. اما بر خلاف پزشکان که به طور مستقل کار می کنند، PA باید توسط یک MD نظارت شود. PA ها می توانند در محیط های مختلف (از جمله مطب پزشکان و بیمارستان ها) و در تخصص های مختلف (از مراقبت های اولیه تا جراحی) کار کنند.

این حرفه با مدرک لیسانس در زیست شناسی یا یک رشته مرتبط شروع می شود، پس از آن یک برنامه کارشناسی ارشد (که اغلب به نام مدرسه PA نامیده می شود).

 

9. مهندس فروش

میانگین حقوق در سال 2020: 108830 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 6 درصد (سریع‌تر از میانگین)

همانطور که از عنوان پیداست، مهندسان فروش نقش ترکیبی دارند که عناصر فروش و مهندسی را در بر می گیرد. مهندسان فروش معمولاً برای شرکت هایی کار می کنند که محصولات یا خدمات فناوری پیچیده را به مشتریان می فروشند. آنها در ارائه خدمات به مشتریان نقش دارند. 

از آنجایی که مهندسان فروش برای انجام موفقیت‌آمیز کار خود به دانش عمیق علم، فناوری و اصول مهندسی نیاز دارند، داوطلبان معمولاً حداقل به مدرک لیسانس مهندسی نیاز دارند تا پای خود را در این زمینه به دست آورند (اگرچه برخی از فرصت‌ها مستلزم مدرک کارشناسی ارشد هستند. )

 

10. نویسنده فنی

میانگین حقوق در سال 2020: 74650 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 7 درصد (سریع‌تر از میانگین)

نویسندگان فنی ایده‌های فنی پیچیده را می‌گیرند و آنها را به زبانی ترجمه می‌کنند که مردم به راحتی می‌توانند آن‌ها را بخوانند و بفهمند – خواه به صورت مقالات مجلات، مطالب آموزشی، فیلمنامه‌های ویدئویی، آموزش‌ها، دستورالعمل‌ها یا صفحات پرسش‌های متداول باشد. این بدان معناست که آنها باید با افرادی که محصولات یا تجهیزات مربوطه را طراحی و ایجاد می کنند تعامل داشته باشند. مخاطبان آنها ممکن است همکاران در سازمان خود، مشتریان، مشتریان یا عموم مردم باشند. این حرفه نیز جز دسته شغل پردرآمد آینده دار است.

نویسندگان فنی اغلب دارای مدرک زبان انگلیسی، ارتباطات یا یک رشته مرتبط هستند.

 

11. توسعه دهنده نرم افزار

میانگین حقوق در سال 2020: 110,140 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 22 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار (همچنین به عنوان مهندسان نرم‌افزار شناخته می‌شوند) نرم‌افزاری را طراحی، کدنویسی، آزمایش و توسعه می‌دهند، خواه این یک راه‌حل نرم‌افزاری سازمانی باشد که به یک شرکت غول‌پیکر خدمت می‌کند یا یک برنامه تلفن همراه که توسط افراد استفاده می‌شود.

مهمترین چیزی که برای موفقیت به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار به آن نیاز دارید، مهارت های کدنویسی است. بنابراین، چه از طریق یک برنامه تحصیلی، یک بوت کمپ برنامه نویسی یا با آموزش خود کدنویسی را یاد بگیرید، واقعاً مهم نیست. تا زمانی که مهارت‌های لازم را دارید و می‌توانید آن را در طول یک مصاحبه فنی ثابت کنید ،باید بتوانید شغلی پیدا کنید.

 

12. مدیر بازاریابی

میانگین حقوق در سال 2020: 141,490 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 6 درصد (سریع‌تر از میانگین)

مدیران بازاریابی وظیفه دارند تا در مورد یک محصول، خدمات، رویداد، نام تجاری، و غیره کلمه را به اطلاع برسانند و مشتریان را متقاعد کنند که ارزش خرید، حضور، دنبال کردن و غیره را دارد. مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، تجارت الکترونیک، یا بهینه سازی و بازاریابی برای موتورهای جستجو).بنابراین این شغل پردرآمد آینده دار است.

اکثر مدیران بازاریابی دارای مدرک بازاریابی یا یک رشته مرتبط هستند .

 

13. مدیر منابع انسانی (HR)

میانگین حقوق در سال 2020: 121220 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 6 درصد (سریع‌تر از میانگین)

مدیران منابع انسانی مسئول مدیریت همه چیز مربوط به کارکنان در یک سازمان هستند.

مدیران منابع انسانی ممکن است بسته به نیاز شرکت، انواع مختلفی از وظایف مرتبط با کارمندان از جمله استخدام، جذب کارکنان و آموزش را انجام دهند.

اکثر مشاغل مدیریت منابع انسانی نیاز به مدرک لیسانس دارند. مدیران منابع انسانی با کارهای اداری زیادی سر و کار دارند حتی اگر مدرک نداشته باشند. به خاطر داشته باشید که برای دریافت این نوع دستمزد، باید تجربه کسب کنید و به سمت یک موقعیت عالی تر بروید.

 

14. مدیر پایگاه داده

میانگین حقوق در سال 2020: 98,860 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 10 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

مدیران پایگاه داده مسئول نگهداری سیستم های پایگاه داده یک شرکت و اطمینان از دسترسی آسان، سریع و ایمن به اطلاعات ذخیره شده در آنها هستند. بسته به پایگاه داده، ممکن است شامل بهینه سازی جمع آوری داده ها، ذخیره سازی و سازماندهی، پشتیبان گیری از سیستم ها؛ شناسایی مشکلات یا ناهماهنگی ها در پایگاه داده و ایجاد راه حل باشد.

درک پایگاه‌های اطلاعاتی، نحوه کار و نحوه مدیریت و بهینه‌سازی آن‌ها برای مدیران پایگاه‌داده ضروری است—بنابراین اکثر مدیران پایگاه‌های اطلاعاتی دارای مدرک لیسانس در فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، یا رشته‌های مرتبط هستند. بدین ترتیب این حرفه نیز جز شغل پردرآمد آینده دار است.

 

15. مدیر روابط عمومی (PR)

میانگین حقوق در سال 2020: 118430 دلار
نرخ رشد پیش‌بینی‌شده بین سال‌های 2019 و 2029: 9 درصد (بسیار سریع‌تر از میانگین)

مدیران روابط عمومی برای شکل دادن به نحوه درک یک شخص، شرکت یا محصول توسط عموم کار می‌کنند، خواه این موضوع ایجاد سر و صدا در مورد معرفی محصول جدید، دریافت پوشش مطبوعاتی برای یک کتاب جدید، یا ایجاد برند مثبت باشد.

مدیران روابط عمومی معمولاً دارای مدرک لیسانس در روابط عمومی، ارتباطات، بازاریابی یا یک زمینه مرتبط هستند – اما تجربه ایجاد علاقه و هدایت مطبوعات مثبت می تواند درها را حتی برای نامزدهای بدون مدرک باز کند.

 

منبع: گروه تحقیق و پژوهش یومینز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.