10 آزمایش علمی آسان در خانه برای کودکان

بچه ها محقق به دنیا می آیند. (احتمالاً شما امروز 14 بار پرسیده اید «چرا؟»!) آنها را سرگرم کنید و مفاهیم اولیه علمی را با این آزمایشات آسان که توسط موزه یادگیری اکسپلوراتوریوم سانفرانسیسکو طراحی شده است، به تصویر بکشید. تنها چیزی که نیاز دارید چند وسیله معمولی خانگی است – قول می دهیم سخت نیست.

آزمایش گوجه

سپر پوست

درس علمی: چگونه پوست شما از شما در برابر عفونت محافظت می کند

 

چرا ما اینقدر دست هایمان را میشویم؟ پوست از ما در برابر ویروس‌های خطرناک محافظت می‌کند، از جمله ویروس COVID-19، بنابراین شستن مکرر دست‌ها برای سالم ماندن مهم است. در این آزمایش از سری COVID-19 Exploratorium، شما گوجه‌فرنگی را سوراخ می‌کنید، سپس به مدت یک هفته آن را تماشا می‌کنید تا ببینید باکتری‌ها و کپک‌ها چگونه رشد می‌کنند. گوجه فرنگی به سرعت خراب می شود تا درسی چشمگیر در مورد اینکه چقدر پوست ما برای محافظت از ما مفید است فرا بگیریم. بهترین گزینه برای کودکان 6 تا 10 ساله با نظارت والدین، و 11 سال به بالا به طور مستقل است.

 

آزمایش آسمان

رنگ های آسمان

درس علمی: چرا آسمان آبی است در حالی که غروب خورشید نارنجی است؟

 

نور خورشید نور سفیدی است که از رنگین کمان رنگ‌هایی تشکیل شده است که طول موج‌های متفاوتی دارند. نور آبی طول موج بسیار کوتاه تری دارد و بسیار بیشتر از نور قرمز پراکنده می شود. برای این آزمایش علمی آسان در خانه، یک جعبه پلاستیکی شفاف، آب و عینک آفتابی به شما کمک می‌کند تا ببینید چرا خورشید بالای سر شما را به دیدن آسمان آبی می‌اندازد، در حالی که خورشید نشسته در افق باعث می‌شود شما را قرمز مایل به نارنجی ببینید. بهترین سرگرمی برای کودکان 10 سال به بالا است.

 

حس چشایی

حس چشایی

درس علمی: کشف کنید که چگونه طعم و بو به هم مرتبط هستند

 

تحقیقات می گویند حدود 80 درصد چیزی که ما به عنوان “طعم” فکر می کنیم در واقع “بو” است – به همین دلیل است که اگر آب بخوریم غذا بسیار بی مزه به نظر می رسد! برای این آزمایش، مخلوطی از آب نبات های سخت با طعم های مختلف را در حالی که بینی خود را گرفته اید بچشید، سپس سعی کنید طعم آن را بفهمید. سخت خواهد بود، اما با حل شدن آب نبات ها، آسان تر می شود زیرا مولکول های عطر از پشت گلو به سمت بینی حرکت می کنند. بهترین سرگرمی برای کودکان 8 سال به بالا است.

 

اسپاگتی

اسپاگتی کم انرژی

درس علمی: چگونه در هنگام آشپزی در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم

 

آیا می توانید پاستا را بدون آب جوش بپزید؟ این آزمایش مبتکرانه صرفه جویی در انرژی بخشی از مجموعه ای در مورد نقش حیاتی آب در پخت و پز است که توضیح می دهد که چگونه مولکول های آب با حرارت سریعتر حرکت می کنند، چگونه ذرت بو داده می ریزد، چگونه بوقلمون آب نمک آن را مرطوب نگه می دارد، و چرا میوه های یخ زده اغلب پس از انجماد تبدیل به نرم می شوند. . بهترین سرگرمی برای کودکان 12 سال و بالاتراست. البته بچه های کوچکتر نیاز به کمک دارند.

 

تخم مرغ های گازدار

درس علمی: خواص گازها را بشناسید

 

آشپزی شیمی است. با انجام این آزمایش علمی آسان که در خانه انجام می شود، یاد بگیرید که چگونه تخم مرغ ها بعد از فرو بردن آنها در آب یخ بعد از جوشاندن راحت تر پوست می کنند، اما اگر در آب داغ قرار گیرند (و چرا) پوست کندن آنها بسیار سخت تر است. گاز موجود در کیسه هوا بین غشاهای کنار پوسته تخم مرغ هنگام گرم شدن منبسط می شود، اما سرد شدن سریع به سرعت حجم گاز را کاهش می دهد و جداسازی تخم مرغ از پوسته را آسان می کند. مناسب برای کودکان 12 سال و بالاتر؛ بچه های کوچکتر نیاز به کمک دارند

 

مکعب مبهم

درس علمی: چگونه مغز شما می تواند چیزها را متفاوت ببیند

 

این آزمایش علمی آسان در خانه با استفاده از نی های آشامیدنی و پاک کننده های لوله، مکعبی را ایجاد می کند که می توانید آن را به دو روش مختلف ببینید – یکی اینکه یک توهم نوری واقعی است! گاهی اوقات مغز ما همان نشانه های بصری را به روش های مختلف تفسیر می کند. بستن یک چشم درک عمق ما را تغییر می دهد. مناسب برای کودکان 10 سال به بالا.

 

 

تخم مرغ بی پوست

درس علمی: نحوه عملکرد غشای سلولی را بیاموزید

 

برای این آزمایش، تخم‌مرغ‌های نپخته و بدون پوسته را در مایعات مختلفی مانند آب نمک، آب مقطر و شربت ذرت قرار دهید تا ببینید شکل، رنگ و جرم آن‌ها در طول زمان چگونه تغییر می‌کند. تخمک نمایانگر یک سلول انسانی است که به برخی از مواد (مانند اکسیژن و مواد مغذی) اجازه ورود می دهد، اما برخی دیگر را مسدود می کند و اجازه می دهد تا مواد زائد از غشای سلولی خود خارج شوند. مناسب برای کودکان 10-12 ساله با نظارت والدین.

 

جوانه زن بذر

درس علمی: رشد یک گیاه بچه را تماشا کنید

 

دانه ها، یک ظرف پلاستیکی و یک جعبه سی دی قدیمی تمام چیزی است که برای این آزمایش علمی آسان در خانه نیاز دارید که معجزه زندگی را نشان می دهد. جنین یک گیاه در داخل یک دانه قرار دارد و آب از طریق سوراخ کوچکی در پوسته بذر آن جذب می شود. با گذشت زمان، ریشه ها و شاخه های تماشایی با نوک سبز جوانه می زنند. مناسب برای کودکان 12 سال و بالاتر؛ بچه های کوچکتر به کمک نیاز دارند.

 

فلز سرد

آزمایش علمی: بیاموزید که چگونه گرما هدایت می شود

 

فلز، چوب، استایروفوم و سایر مواد ممکن است در لمس سرد یا گرم شوند، علیرغم اینکه در همان دما هستند. این آزمایش نشان می‌دهد که فلز احساس خنکی می‌کند، زیرا رسانای خوبی برای گرما است، به این معنی که گرما را به سرعت از دست شما می‌کشد، در حالی که فوم استایروفوم رسانای ضعیفی برای گرما است. مناسب برای کودکان 8 سال به بالا.

 

 

شمارش لوبیا

درس علوم: نحوه عملکرد انتخاب طبیعی را بیاموزید

 

در این آزمایش هوشمندانه با استفاده از لوبیاهای خشک و ظروف مختلف، تیم‌ها برای جمع‌آوری هرچه بیشتر لوبیا با هم رقابت می‌کنند. بازی “بقای قویترین ها” را تماشا کنید زیرا تیم هایی با ابزار کارآمدتر بزرگتر می شوند، در حالی که تیم هایی با ابزارهای کارآمد کمتر کاهش می یابند (یا حتی منقرض می شوند). این به این دلیل است که تیم هایی که بیشترین “شکار” را می گیرند، یک عضو می گیرند، در حالی که تیم هایی که کمترین را می گیرند، در پایان هر گروه یک عضو را از دست می دهند. مناسب برای کودکان 12 سال به بالا.

 

 

منبع: تیم یومینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.