چگونه ریاضی را به کودکان آموزش دهیم؟

یادگیری درس ریاضی

ریاضیات ممکن است چالش‌برانگیزترین موضوع یادگیری باشد، چه برای بچه‌ها یا بزرگسالان، اما در هر صورت یک موضوع اجباری برای کمک به زندگی علمی و عملی است. و در تلاش برای آسان کردن یادگیری ریاضی، بهتر است که از سنین پایین شروع شود

 

چه کودک شما در خانه درس خوانده باشد یا به مدرسه عادی برود، یادگیری نحوه تدریس ریاضی ممکن است ابتکاری عالی برای تربیت کودک در تفکر ریاضی باشد. به همین دلیل است که ما فهرستی با مراحل آسان و سریع برای آموزش ریاضی تهیه کرده‌ایم که سرگرم‌کننده و مؤثر است و به سبک سنتی تدریس وابسته نیست.

 

راه های آموزش ریاضی به بچه ها

ریاضی را در بازی ها بگنجانید

برای کودکان نه تنها دانستن تعداد آنها مهم است بلکه تشخیص آنها و تمایز آنها به صورت نوشتاری نیز مهم است. یک راه عالی برای آموزش ریاضی به بچه ها استفاده از بازی است. آن را سرگرم‌کننده‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌کند، اما به بچه‌ها این امکان را می‌دهد تا اعداد را شناسایی کرده و بیشتر از آنها استفاده کنند (زیرا شروع می‌کنند یک عدد را با بازی/فعالیت‌های سرگرم‌کننده مرتبط کنند). راه عالی نصب بازی‌های ریاضی بر روی گوشی‌ها و تبلت‌ها است که آن‌ها را سرگرم، سرگرم و آگاه نگه می‌دارد.

 

ریاضی در پخت و پز

پخت پیتزا روش عالی دیگری برای آموزش اصول پایه ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و حتی کسر است

علاوه بر این، با استفاده از اشکال از ابتدایی تا پیشرفته، دوبعدی و حتی سه بعدی به درک بچه‌ها در هندسه کمک می‌کند. این به آنها کمک می کند تا شکل ها را یاد بگیرند و شناسایی کنند و به آنها امکان می دهد در حین سرگرم کردن، طعم و مزه کردن و یادگیری، احتمالات بیشتر اشکال را کشف کنند.

 

یک مربی حرفه ای را امتحان کنید

تدریس ریاضی به خصوص برای والدین بدون تجربه تدریس آسان نیست. چرا کار سخت را به یک حرفه ای واگذار نمی کنید؟

 

استفاده از هنر

هنر به خودی خود مزایای زیادی برای بچه ها دارد و وقتی با ریاضیات ترکیب شود، نه تنها آن را سرگرم کننده می کند، بلکه مزایا را دوچندان می کند و در عین حال از یادگیری یکپارچه و مؤثر هر دو موضوع اطمینان می دهد. یک راه آسان برای ترکیب هنر، ساختن تصاویر رنگی کودکان با توجه به اعداد روی تصاویر است.

 

یک راه جالب دیگر امتحان اوریگامی است. تا کردن کاغذ به اصول اولیه ریاضی مانند تقسیم و کسر کمک می کند و به طور همزمان به یادگیری هندسه لمسی کمک می کند. در دانستن نحوه آموزش ریاضی به بچه ها، یک چیز را باید به خاطر داشت که بسته به گروه سنی، پیچیدگی باید انتخاب شود، نه بر اساس ظاهر نهایی طرح.

 

موسیقی در ریاضی

موسیقی ابزاری عالی برای استفاده برای اهداف یادآوری است، و ترکیب آن با ریاضیات، تمایل بچه‌ها را به موضوع تضمین می‌کند و به آنها در به خاطر سپردن اعداد و اصول اولیه ریاضی کمک می‌کند.

 

برای یک روش پیشرفته تر در یادگیری نحوه آموزش ریاضی از طریق موسیقی، استفاده از اجزای موسیقی مانند نت های یک چهارم، نیم و کامل (یک، دو و چهار ضرب) می تواند در یادگیری و تمرین شمارش بسیار موثر باشد. موسیقی همچنین می‌تواند یادگیری جمع و تفریق، حتی مسائل ریاضی ساده را با استفاده از تعداد ضرب‌های متفاوت، به عنوان مثال، ربع نت (2 ضربه) + نیم نت (1 ضرب) = نیم نت نقطه‌دار (3 ضربه) تسهیل کند.

 

شمارش

اساسی ترین و در عین حال ضروری ترین گام برای تقویت یادگیری ریاضی این است که شمارش را در زندگی روزمره بگنجانید مانند شمارش بشقاب روی میز، شمردن میوه‌ها، اسباب‌بازی‌ها در حین کنار گذاشتن آنها، شمردن انگشتان دست و موارد دیگر. با دیدن اعدادی که در گفتار استفاده می شوند، بچه ها به طور خودکار شروع به انتخاب آن و انجام آن می کنند.

 

چرتکه را امتحان کنید

این ممکن است یکی از جالب ترین ابزارهایی باشد که در کودکی می توانید داشته باشید. مهره های رنگی، سیم ، آن را به محصولی ایده آل برای آشنایی بچه ها با شناسایی اعداد و اصول اولیه ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب و تقسیم و همچنین پرورش مهارت های حل مسئله در آنها تبدیل کرده است. این یکی از برجسته‌ترین پاسخ‌ها به نحوه آموزش ریاضی به بچه‌ها است، در واقع یک سرمایه‌گذاری عالی.

 

امتحان گاه به گاه

بزرگسالان شاید  نه، ولی بچه ها مطمئناً عاشق چالش هستند، و چه چیزی جالب تر از آزمایش آنها با معادلات ریاضی است.

 

از فعالیت روزانه به عنوان فرصت آموزشی استفاده کنید

استفاده از ریاضیات در برنامه روزانه ممکن است درخشان ترین راه استراتژیک برای اطمینان از یادگیری آگاهانه یا ناخودآگاه بچه ها باشد. از این رو، رعایت اعداد، استفاده از اصول پایه ریاضی راهی عالی برای ترکیب درس ها بدون اطلاع دادن به آن ها است. می توان آن را به روش های مختلفی انجام داد که نیازی به زمان یا تلاش اضافی ندارد.

 

– شمارش اتومبیل ها در تابلوهای ایست

– به آنها اجازه می دهید چندین آیتم بخرند یا بازی های آرکید را با مقدار مشخصی انجام دهند

– وادار کردن آنها به شمارش پول / مبادله

– اجازه دادن به آنها روز شماری تا تولدشان است

– درخواست از آنها برای شناسایی شماره های مختلف

– به آنها یاد می دهیم که چگونه زمان را تشخیص دهند

– از آنها بپرسید که هزینه چیزی چقدر خواهد بود و اگر یک یادداشت بزرگ به آنها داده شود و سؤالات مشابه دیگر چقدر به آنها باز می گردد

 

این روش ها در واقع آموزش ریاضی به بچه ها را تسهیل می کند و در عین حال آنها را مشتاق و علاقه مند به یادگیری شگفتی های ریاضی بیشتری می کند. ما امیدواریم که این به دریافت نکات و ترفندهایی در مورد نحوه آموزش ریاضی به بچه ها کمک کرده باشد، و به ما اعتماد کنید.

منبع: گروه تحقیق و پژوهش یومینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.