بچه ها طول روز مدرسه را چگونه سپری میکنند؟ زمان و ساختار توصیه شده

مادر درحال یاد دادن به فرزند

 

بچه های امروزی شلوغ تر از همیشه هستند و زمان خود را بین مدرسه، فعالیت ها، تدریس خصوصی و زمان خانواده تقسیم می کنند. وقتی بچه ها مشغول فعالیت های برنامه ریزی شده نیستند، باید برای تکالیف، خواب و مراقبت شخصی وقت بگذارند.

 

آیا راهی برای متعادل کردن همه اینها و ارائه ساختار وجود دارد؟ مطمئنا ایجاد فضا برای اولویت ها فقط به کمی برنامه ریزی نیاز دارد. البته وقتی صحبت از مدیریت زمان می شود، انعطاف پذیری نیز مهم است. مواقعی وجود خواهد داشت که شما نیاز دارید تا برای رفع نیازهای فرزندتان تغییراتی ایجاد کنید.

 

حضور در کلاس

ممکن است به نظر برسد که فرزندان شما تمام وقت خود را در مدرسه می گذرانند. بر اساس مرکز ملی آمار آموزش (NCES)، دانش آموزان بسته به سن و منطقه ایی که در آن زندگی می کنند، ممکن است از سه تا هفت ساعت در روز وقت خود را در مدرسه بگذرانند.

 

این عدد زمان رفت و آمد و همچنین فعالیت های قبل یا بعد از مدرسه را شامل نمی شود. در نتیجه، تعداد ساعاتی که کودکان در مدرسه می گذرانند می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد.

 

در مورد تعداد روزهای مدرسه در یک سال تحصیلی، تنوع بسیار کمتری وجود دارد. طبق آمار NCES، تعداد روزهای مدرسه در ایالتهای های مختلف از 160 روز در کلرادو تا 180 روز در هاوایی متغیر است.

 

این بدان معناست که بچه ها حدود 185 روز یا بیشتر در سال در مدرسه نیستند، که شامل تعطیلات آخر هفته و تعطیلات می شود. در آن روزها، بچه ها این فرصت را دارند که از طبیعت لذت ببرند، وقت خود را با خانواده و دوستان بگذرانند و ورزش کنند.

 

انجام تکالیف

بچه ها روزانه چقدر باید برای تکالیف درسی وقت بگذارند؟ یک قانون کلی در بین معلمان 10 دقیقه برای هر سطح کلاس است: 30 دقیقه در روز برای دانش آموز کلاس سوم، 50 دقیقه برای کلاس پنجم و غیره.

 

این قانون ده‌ها سال است که وجود داشته است، اما زمانی مشروعیت یافت که بررسی هریس کوپر از دانشگاه دوک نشان داد که 10 دقیقه برای هر سطح کلاس واقعا بهترین تمرین است.

 

زمان مورد نیاز برای انجام تکالیف واقعاً به خط مشی مدرسه، فلسفه معلم و نوع درسی که فرزند شما می گذراند بستگی دارد. دانش‌آموزان دبیرستانی که دوره‌های AP را می‌گذرانند ممکن است زمان بیشتری را نسبت به دانش‌آموزان در دوره‌های آموزش عمومی صرف تکالیف کنند. برخی از مربیان تا زمانی که نیاز شدیدی به تمرین در خانه ببینند، تکالیف را تعیین نمی کنند.

 

برای اینکه دانش آموز خود را در طول سال تحصیلی در حال انجام وظایف خود نگه دارید، سعی کنید یک برنامه زمانی یا زمان تکمیل تکالیف تعیین کنید.

 

 

معاشرت با دیگران

 

کارشناسان موافق هستند که کودکان در سن مدرسه نیاز به داشتن دوست دارند. دوستان به کودکان کمک می کنند مهارت های اجتماعی مانند گوش دادن، به اشتراک گذاشتن و حل مسئله را بیاموزند. کودکان همچنین می آموزند که چگونه احساسات خود را از طریق روابط با کودکان دیگر مدیریت کنند.

 

تحقیقات زمان خاصی را که برای معاشرت کودکان با دوستان لازم است، تعیین نمی کند. کیفیت دوستی ها و اینکه آیا کودک به طور کلی از زمان اجتماعی خود راضی است یا نه، از همه مهمتر است.

 

اگر احساس می‌کنید که فرزندتان از داشتن روابط دوستانه بیشتر یا با کیفیت بهتر سود می‌برد، با پیشنهاد دادن به فرزندتان در باشگاه‌ها یا فعالیت‌هایی که می‌تواند با دوستان جدید ملاقات کند، شروع کنید. اگر کودک شما کمی خجالتی به نظر می رسد یا دوست دارد که به تمرین ملاقات با همسالان جدید نیاز داشته باشد، سعی کنید آنها را در مورد نحوه دوست یابی آموزش دهید.

 

بودن با والدین یا مراقبین

در مورد گذراندن زمان با کیفیت با فرزندان خود استرس نداشته باشید. تحقیقات انجام شده از یک مطالعه طولی در مقیاس بزرگ در مورد تأثیرات زمان با والدین در مقایسه با پیامدهای کودک و نوجوان نتایج شگفت انگیزی داشت.

 

بزرگترین نکته این است که زمان صرف شده با والدینی که استرس دارند و بد خلق هستند، می تواند نتایج مثبت را کاهش دهد، در حالی که زمان بیشتر، منفعت زیادی را نشان نمی دهد. به همین دلیل، مهم است که مراقب خلق و خوی خانواده خود باشید.

 

اول از همه مراقب خود باشید و به خاطر فرزندانتان خود را قربانی نکنید. اگر متوجه شدید که در مورد پول استرس دارید، می توانید بدون احساس گناه به سر کار بازگردید یا ساعات بیشتری کار کنید.

 

شما همچنین در موقعیت بهتری برای گذراندن وقت با فرزندان خود در سال های نوجوانی خواهید بود، زمانی که مزایای آن بسیار ملموس تر است. فقط سعی کنید از اوقاتی که با هم هستید لذت ببرید بدون توجه به اینکه چگونه به نظر می رسد.

 

خوابیدن

مدت زمانی که کودک برای خوابیدن نیاز دارد با توجه به سن او متفاوت است. اما هر کودکی بدون توجه به سنش به خواب کافی نیاز دارد. نخوابیدن کافی با خوابیدن در مدرسه یا غیبت در مدرسه ارتباط دارد.

 

علاوه بر این، بچه‌هایی که خواب کافی ندارند، صبح‌ها برای بیدار شدن تلاش می‌کنند و در یادگیری یا انجام کارهای مدرسه مشکل دارند. اگر نگران این هستید که فرزندتان به اندازه کافی نمی خوابد، یاد بگیرید که مراقب چه علائمی باشید و همچنین چه اقداماتی را می توانید برای بهبود عادات خواب او انجام دهید.

 

توصیه های خواب

طبق گفته موسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی، زمان های توصیه شده برای خواب کودکان در سن مدرسه عبارتند از: 7

 

10 تا 13 ساعت در هر شب برای کودکان 5 ساله

9 تا 12 ساعت هر شب برای کودکان 6 تا 12 ساله

حداقل 8 ساعت در هر شب برای کودکان 13 سال و بزرگتر

 

خوردن وعده های غذایی

 

اکثر متخصصان 20 تا 30 دقیقه برای خوردن یک وعده غذایی و 10 تا 15 دقیقه برای خوردن یک میان وعده کوچک توصیه می کنند. به خاطر داشته باشید که حتی بدن کودکان 20 دقیقه بعد از غذا خوردن نیاز دارد تا احساس سیری کنند.

 

علاوه بر این، وعده‌های غذایی منظم خانوادگی، تغذیه سالم را ترویج می‌کند و از چاقی دوران کودکی محافظت می‌کند. مطمئن شوید که گزینه‌های سالمی را برای خانواده خود انتخاب می‌کنید و وسایل الکترونیکی خاموش و دور از میز هستند. زمان صرف غذا همچنین زمان بسیار خوبی برای اطلاع از اتفاقات زندگی همه و خندیدن در کنار هم به عنوان یک خانواده است.

 

از نظر فیزیکی فعال بودن

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) کودکان باید روزانه 60 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید داشته باشند. 10 فعالیت بدنی منظم نه تنها باعث ارتقای سلامت و تناسب اندام می شود، بلکه منجر به کاهش چربی بدن و استخوان های قوی تر می شود.

 

فعالیت بدنی – که باید از فعالیت های هوازی، تقویت کننده عضلات و تقویت استخوان تشکیل شود – همچنین تأثیر مثبتی بر سلامت مغز کودک دارد. مطالعات نشان داده اند که ورزش باعث بهبود شناخت و حافظه و همچنین افزایش عملکرد تحصیلی و کاهش علائم افسردگی می شود.

 

وقتی بچه‌ها روزانه ورزش می‌کنند، آن‌ها را برای سلامتی در بزرگسالی نیز آماده می‌کند. احتمال ابتلا به بیماری قلبی، چاقی و دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. به علاوه، فعالیت بدنی یک کاهش دهنده استرس عالی است. این مورد به بچه ها اجازه می دهد تا ذهن خود را از چیزهای استرس زا دور کنند و کاری سرگرم کننده انجام دهند.

 

لذت بردن از طبیعت و فضای باز

 

بسیاری از کودکان نسبت به نسل های قبلی زمان بیشتری را در داخل خانه می گذرانند. مطالعات مختلف این افزایش زمان داخل خانه را با چاقی و سایر مسائل بهداشتی مرتبط دانسته اند

 

در حالی که ذکر این نکته مهم است که برخی از این تأثیرات تحقیقات کافی برای گفتن با قطعیت اینکه زمان داخل خانه مقصر است وجود ندارد، منطقی است که زمانی که در فضای باز و دور از صفحه نمایش سپری می شود برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان خوب است.

 

 

چه مدت زمانی را باید در فضای باز بگذارنید؟ فدراسیون ملی حیات وحش ایالات متحده حداقل یک ساعت در روز را پیشنهاد می کند.

 

 

با استفاده از ابزار الکترونیکی

برای سال ها، AAP توصیه های نسبتاً سختگیرانه ای داشت که استفاده از هر وسیله الکترونیکی را به چند ساعت در روز محدود می کرد. با این حال، در اواخر سال 2016، دستورالعمل های جدیدی اعلام شد که سخت گیری بسیار کمتری دارند. دستورالعمل ها در پاسخ به نحوه استفاده ما از رسانه امروزی ایجاد شده است

 

این تغییر به این دلیل به وجود آمد که وسایل الکترونیکی و زمان صفحه نمایش تقریباً به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است. کودکان در مدرسه از تبلت و کامپیوتر استفاده می کنند. تلفن های همراه با پیام های تصویری برای ارتباط روزانه استفاده می شود.

به طور کلی، توصیه ها نشان می دهد که استفاده از رسانه های الکترونیکی برای سرگرمی باید به یک یا دو ساعت در روز محدود شود. والدین باید اطمینان حاصل کنند که این سرگرمی از کیفیت بالایی برخوردار است و مناطقی بدون صفحه (مانند میز شام خانواده) ایجاد کنند، تا کودکان و نوجوانان یاد بگیرند که بدون دستگاه خود کار کنند. انجام این کار نه تنها به آنها اجازه می دهد تا استراحت کنند و استرس را از بین ببرند، بلکه فضای مورد نیاز برای خلاقیت را نیز به آنها می دهد.

 

البته، در طول سال تحصیلی 2020-2021، بچه ها ممکن است چندین ساعت در روز فقط برای دریافت آموزش آنلاین بوده باشند. اکنون که مدارس توسط CDC تشویق می شوند تا به یادگیری حضوری بازگردند، یافتن تعادل بین استفاده از وسایل الکترونیکی برای مدرسه و برای معاشرت و سرگرمی مهم است.

 

 

چگونه همه چیز را جا بیندازیم

انجام همه این توصیه ها می تواند چالش برانگیز باشد. یکی از راه های مدیریت این است که یک یا چند فعالیت را ترکیب کنید تا بتوانید کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید.

 

به عنوان مثال، زمان خارج از منزل در طبیعت، به دور از وسایل الکترونیکی، می تواند با ورزش و حتی با دوستان همسن خود ترکیب شود. تنها فعالیتی که نمی توانید با دیگران ترکیب کنید خواب است.

 

کلید تطبیق همه چیزهایی که کودک نیاز دارد، ایجاد یک برنامه روزانه یا روال سال تحصیلی است. همچنین برنامه ریزی یا برنامه ریزی از قبل می تواند استرس والدین را کاهش دهد

 

خلاصه

نکته کلیدی این است که آنها استراحت مناسب داشته باشند، در مدرسه شرکت کنند و تکالیف خود را انجام دهند. معاشرت، گذراندن وقت با خانواده، فعالیت بدنی، استفاده الکترونیکی و زمان صرف غذا در خانواده را می توان با گذشت روزها تطبیق داد.

منبع: گروه تحقیق و پژوهش یومینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.