کنکور ریاضی

ریاضی یکی از علوم آشنایی با اعداد، ارقام و محاسبات می باشد که علی رغم سختی مباحث رشته های مرتبط با آن، گروه آزمایشی ریاضی و فنی یکی از گروه های آزمایشی پرطرفدار در کنکور سراسری کشور به شمار می رود. از جمله رشته های کنکور ریاضی که معمولا مخاطبان بیشتری را به خود جذب می کنند، می توان به مهندسی عمران، کامپیوتر، برق، مکانیک، صنایع و… اشاره کرد.

مانند تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه های کشور، متقاضیان پذیرش در رشته های گروه آزمایشی ریاضی و فنی نیز می توانند پس از پایان دوره متوسطه خود جهت تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر در کنکور سراسری ریاضی که سالیانه در حال برگزاری است، شرکت نمایند.منابع کنکور ریاضی، کتاب های دروس سه سال دوره دوم متوسطه می باشد و داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن این منابع و دارا بودن برنامه ریزی برای کنکور ریاضی نتیجه مطلوب را دریافت کنند.

تعداد سوالات عمومی کنکور ریاضی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس

یکی از بهترین روش های مطالعه ریاضی برای کنکور و دستیابی به رتبه دلخواه، آشنایی با تعداد سوالات، زمان لازم برای پاسخگویی و نحوه طرح سوالات می باشد. بنابراین بهتر است بدانید که هنگام حضور داوطلبان در جلسه کنکور، دو پاسخنامه و سه دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی در قالب دو بسته در فاصله زمانی معین در اختیار آن ها قرار می گیرد که زمان پاسخگویی به دفترچه اول (سوالات عمومی)، 75 دقیقه و زمان پاسخگویی به دفترچه دوم و سوم (سوالات اختصاصی گروه آزمایشی ریاضی و فنی)، 160 دقیقه است.

دفترچه سوالات عمومی کنکور ریاضی به ترتیب شامل دروسی همچون زبان و ادبیات فارسی، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی می باشد که جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به جزئیات آن، اطلاعات مربوط به تعداد سوالات هر درس و زمان پاسخگویی به آن ها را به طور کامل در جدول زیر ارائه نموده ایم.

تعداد سوالات دروس عمومی کنکور ریاضی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس
درس تعداد سوال مدت پاسخگویی بر اساس دقیقه
زبان و ادبیات فارسی 25 75
عربی 25
دین و زندگی 25
زبان انگلیسی 25

تعداد سوالات اختصاصی کنکور ریاضی 1401 و زمان پاسخگویی هر درس

دفترچه دوم و سوم کنکور ریاضی نیز شامل سوالات اختصاصی این رشته است که منابع طراحی تمامی این سوالات از کتاب های درسی می باشد. لازم به ذکر است که دروس اختصاصی موجود در این دفترچه ها شامل ریاضی، فیزیک و شیمی دوره متوسطه دوم می باشد. همچنین تعداد کلی سوالات اختصاصی درس ریاضی در کنکور 120 سوال است که مجموع زمان پاسخگویی به این تعداد سوال، 160 دقیقه در نظر گرفته شده است.

تعداد سوالات دروس اختصاصی کنکور ریاضی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس
درس تعداد سوال مدت پاسخگویی بر اساس دقیقه
ریاضی 50 80
فیزیک 40 50
شیمی 30 30

همان طور که اشاره شد، زمان کلی مشخص شده برای پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری ریاضی در دروس عمومی 75 دقیقه و در دروس اختصاصی 160 دقیقه است و چنانچه داوطلبان قادر به پاسخگویی به کلیه سوالات در زمان تعیین شده نباشند، نمی توانند به ادامه سوالات آزمون پاسخ دهند. همچنین لازم به ذکر است که مدت زمان های پاسخگویی به هر درس عمومی یا اختصاصی در کنکور ریاضی کاملا اختیاری و وابسته به زمان بندی شخص شرکت کننده در جلسه آزمون می باشد. بنابراین مدت پاسخگویی که بر اساس دقیقه برای هر درس در این مقاله ارائه شد، صرفا با در نظر گرفتن دقایق مندرج در دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری ریاضی می باشد که این دقایق بر حسب تجربه و برای اداره بهتر زمان در جلسه آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

منبع:ایران مشاوره

سوالات متداول

1- تعداد سوالات عمومی کنکور سراسری ریاضی 1401 به چه صورت است؟

100 سوال از مجموع سوالات گروه آزمایشی ریاضی و فنی به دروس عمومی اختصاص دارد.

2- دفترچه سوالات اختصاصی در کنکور سراسری ریاضی 1401 شامل چه تعداد سوال می باشد؟

120 سوال در این آزمون از دروس عمومی مطرح شده اند.

3- مدت پاسخگویی به سوالات اختصاصی و عمومی در کنکور ریاضی 1401، چگونه است؟

زمان پاسخگویی به سوالات اختصاصی و عمومی این آزمون، به ترتیب 160 دقیقه و 75 دقیقه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.