بهترین مدارس ریاضی در جهان

بهترین مدارس ریاضی جهان

لیست بهترین مدارس تحصیلات تکمیلی ریاضیات در جهان

ما در انجمن بورسیه جهانی فهرستی از بهترین مدارس ریاضی محض در جهان را گردآوری کردیم که دوره هایی را در هر مدرک ریاضی برای شما ارائه می دهند.

ما 10تا از بهترین مدارس تحصیلات تکمیلی ریاضی را بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط uniRank، منابع معتبر دولتی، نظرسنجی‌های دانشجویان، مصاحبه‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و بررسی سرمقاله انتخاب کردیم.

بنابراین، بر اساس این معیارها، در اینجا لیستی از 10 مدرسه برتر ریاضی در جهان آمده است:

 • موسسه تکنولوژی ماساچوست
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه پرینستون
 • دانشگاه کالیفرنیا – برکلی
 • دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس
 • موسسه فناوری کالیفرنیا
 • دانشگاه نیویورک

#1. موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

موسسه فناوری ماساچوست یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در کمبریج، ماساچوست است. در واقع، این یک موسسه کوچک با ثبت نام 4510 دانشجوی کارشناسی است.

یعنی دپارتمان ریاضی MIT تقریباً 330 دانشجوی کارشناسی و 115 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.

علاوه بر این، نرخ پذیرش برای این مدرسه ریاضی در جهان 8٪ و نرخ فارغ التحصیلی 94٪ است. نسبت دانشجو به استاد 3:1 است. همچنین هزینه تحصیل 48452 دلار است.

اعتبار: کمیسیون آموزش عالی نیوانگلند (NECHE)

آدرس: 77 ماساچوست خیابان کمبریج، MA 02139

وب سایت مدرسه

#2. دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاوارد یک دانشگاه خصوصی بزرگ در کمبریج، ماساچوست است. همچنین دارای 7147 دانشجو در مقطع کارشناسی است.

با این حال، بخش ریاضیات در این بهترین مدرسه ریاضی محض، انواع مختلفی از بهترین برنامه های ریاضی و تحقیقاتی در جهان را ارائه می دهد. قبل از فارغ التحصیلی از اینجا، از شما خواسته می شود که یک پروژه اصلی یا پایان نامه ارشد را تکمیل کنید.

علاوه بر این، نرخ پذیرش 5 درصد و درصد فارغ التحصیلی 96 درصد است. همچنین نسبت دانشجو به اساتید 7:1 و شهریه 47074 دلار است.

اعتبار: کمیسیون آموزش عالی نیوانگلند (NECHE)

آدرس: ماساچوست هال کمبریج، MA 02138

وب سایت مدرسه

#3. دانشگاه استنفورد

این یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در استنفورد، کالیفرنیا است. دپارتمان ریاضیات در این بهترین مدرسه ریاضی به عنوان مرکزی عمل می کند که در آن رهبران ریاضی برای پیشبرد این رشته جمع می شوند.

بنابراین، دانشگاه استنفورد دارای نرخ پذیرش 5٪ و نرخ فارغ التحصیلی 95٪ است. به همین ترتیب، نسبت دانشجو به استاد 5:1 است. اگرچه، این موسسه دارای شهریه 51,354 دلار است.

اعتبار: کمیسیون برای کالج‌های ارشد و دانشگاه‌های انجمن غربی مدارس و کالج‌ها (WASC).

آدرس: 450 Serra Mall, Stanford, CA 94305, United States

وب سایت مدرسه

 

#4. دانشگاه پرینستون

این یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی لیگ آیوی در پرینستون، نیوجرسی است که در سال 1746 تاسیس شد. دانشگاه پرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده است. با این حال، دانش‌آموزان معمولاً دو سال را در این مدرسه ریاضی برتر سپری می‌کنند و پیشینه خود را در ریاضیات قبل از تمرکز بر تحقیقات مستقل تحت نظارت استاد گسترش می‌دهند.

علاوه بر این، نرخ پذیرش 7 درصد و درصد فارغ التحصیلی 97 درصد است. همچنین نسبت دانشجو به استاد 5:1 در حالی که شهریه 53757 دلار است.

اعتبار: کمیسیون آموزش عالی ایالات میانه.

آدرس: پرینستون، NJ 08544، ایالات متحده

وب سایت مدرسه

#5. دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه تحقیقاتی دانشگاهی در انگلستان است. اگرچه این مدرسه قدیمی‌ترین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان است، اما تقریباً 1200 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در بخش ریاضیات در این بهترین مدرسه ریاضی در جهان دارد.

در واقع، دانش آموزان در هر دو برنامه ریاضی محض و کاربردی در این مدرسه ریاضی برتر در کلاس های یک ساختمان شرکت می کنند. در نتیجه این امر، مشارکت و همکاری بین دانش آموزان ایجاد می شود.

همچنین، جانز هاپکینز که یکی از بهترین مدارس برای ریاضیات است، دارای نرخ پذیرش 17.5٪ و نرخ فارغ التحصیلی (N/A) است. به همین ترتیب، نسبت دانشجو به استاد 17:1 است. با این حال، این مدرسه دارای شهریه 9250 پوند است.

اعتبار: شورای خصوصی

آدرس: Oxford OX1 2JD، انگلستان

وب سایت مدرسه

#6. دانشگاه کمبریج

خب، دانشگاه کمبریج دومین دانشگاه قدیمی در جهان انگلیسی زبان است و در سال 1209 تاسیس شده است.

در واقع، گروه ریاضی در این بهترین ریاضیات فارغ التحصیل به ریاضیات کاربردی و فیزیک نظری، سپس ریاضیات محض و آمار ریاضی تقسیم می شود.

همچنین، دپارتمان ریاضیات دانشگاه کمبریج بیش از نه مرکز عالی تحقیقاتی و برنامه‌های آموزشی متعدد را مدیریت می‌کند.

بنابراین، کمبریج دارای نرخ پذیرش 21٪ و نرخ فارغ التحصیلی 83٪ است. به همین ترتیب، نسبت دانشجو به استاد 4:9 است. این موسسه دارای شهریه 9250 پوند (داخلی) و 21732 پوند (خارج از ایالت) است.

اعتبار: کمیسیون آموزش عالی نیوانگلند (NECHE)

آدرس: Old Schools، Trinity Ln، Cambridge CB2 1TN، بریتانیا.

وب سایت مدرسه

#7. دانشگاه کالیفرنیا – برکلی

با این حال، گروه ریاضیات در UCB دارای 55 عضو هیئت علمی و نزدیک به 1000 دانشجوی فارغ التحصیل و کارشناسی است. همچنین، دانشجویان مقطع کارشناسی در این مدرسه برتر برای ریاضیات می توانند تدریس، ریاضی کاربردی و یا ریاضیات محض را دنبال کنند.

همچنین، دانش آموزان در گروه ریاضی، دوره های مقدماتی را همراه با امتحانات شفاهی و کتبی، سمینار و پایان نامه تکمیل می کنند.

در واقع، این بهترین مدرسه ریاضی دارای نرخ پذیرش 17٪ و نرخ فارغ التحصیلی 91٪ است. به همین ترتیب، نسبت دانشجو به استاد 18:1 است. با این حال، UCB شهریه 14,184 دلار (ساکنان کالیفرنیا) و 43,176 دلار (دانشجویان خارج از ایالت) دارد.

اعتبار: d انجمن مدارس و کالج های غربی (WASC).

آدرس: 200 California Hall, Berkeley, CA 94720, U.S.A.

وب سایت مدرسه

#8. دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است.

با این حال، رشته های کارشناسی در گروه ریاضیات این مدرسه شامل ریاضیات عمومی، ریاضیات کاربردی، ریاضیات محاسباتی، ریاضیات اکچوئری مالی و ریاضیات/اقتصاد است.

بنابراین، کمبریج دارای نرخ پذیرش 18٪ و نرخ فارغ التحصیلی 91٪ است. به همین ترتیب، نسبت دانشجو به استاد 18:1 است. اگرچه، این موسسه دارای شهریه 13226 دلار (ساکنان کالیفرنیا) و 42218 دلار (خارج از ایالت) است.

اعتبار: کمیسیون ارشد کالج و دانشگاه WASC (WSCUC)

آدرس: Los Angeles, CA 90095, U.S.A

وب سایت مدرسه

#9. موسسه فناوری کالیفرنیا

Caltech یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی اعطا دکترا در پاسادنا، کالیفرنیا است. این مدرسه عالی ریاضیات فارغ التحصیل به عنوان یکی از ده دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است.

اساساً، دپارتمان ریاضیات در مؤسسه فناوری کالیفرنیا دارای 67 دانشجوی کارشناسی و 34 فارغ التحصیل است. همچنین، چهار سال طول می کشد تا یک دانشجو دوره کارشناسی خود را تکمیل کند و مدرک لیسانس خود را در رشته ریاضیات کسب کند.

علاوه بر این، نرخ پذیرش 8 درصد و درصد فارغ التحصیلی 92 درصد است. همچنین، نسبت دانشجو به استاد در این بهترین مدرسه ریاضیات فارغ التحصیل 3:1 است در حالی که هزینه تحصیل 52362 دلار است.

اعتبار سنجی: کمیسیون اعتباربخشی آموزش از راه دور.

آدرس: 1200 E California Blvd, Pasadena, CA 91125, United States

وب سایت مدرسه

 

#10. دانشگاه نیویورک

دانشگاه نیویورک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در شهر نیویورک مستقر است. این مدرسه در سال 1831 تاسیس شد و یکی از بهترین مدارس برای ریاضیات در جهان است.

با این حال، دپارتمان ریاضیات در دانشگاه نیویورک، برنامه های متعدد ریاضی در مقطع کارشناسی خود را به ریاضیات محض و کاربردی تقسیم می کند.

همچنین میزان قبولی در این بهترین مدرسه ریاضی محض جهان 32 درصد و درصد فارغ التحصیلی 85 درصد است. نسبت دانشجو به استاد 9:1 است. همچنین هزینه تحصیل 53229 دلار است

اعتبار: کمیسیون آموزش عالی ایالات میانه

آدرس: نیویورک، NY 10003، ایالات متحده

وب سایت مدرسه

 

سوالات متداول در مورد بهترین مدارس ریاضی محض در جهان

خوب، پاسخ بستگی به تعدادی از عوامل دارد. اگر عاشق محاسبه هستید، پس ریاضیات ممکن است برای شما سخت نباشد. در حالی که برخی از دانش آموزان ممکن است آن را سخت بخوانند، دانشجویان ریاضی معتقدند که ریاضیات ساده ترین دروس است زیرا اصول آن را می توان در بیش از یک معادله به کار برد. با این حال، مطالعه ریاضی به صبر و پشتکار نیاز دارد.

مشاغلی که می توانید با مدرک ریاضی بدست آورید عبارتند از:
 1. رمزنگار
 2. ریاضیدان
 3. اقتصاددان
 4. آمارگیر
 5. اکچوئری
 6. برنامه ریز مالی
 7. مهندس سیستم
 8. تحلیلگر سرمایه گذاری
 9. آمارگیر
 10. تحلیلگر تحقیق در عملیات

 

خوب، متداول ترین راه برای ورود به رشته مهندسی داشتن مدرک مهندسی است، اما مدرک ریاضی نیز می تواند شما را در برخی از نقش های تخصصی به آنجا برساند. بسیاری از اصول ریاضی در مهندسی کاربرد دارند، اما مهندسی بسیار کاربردی‌تر و عملی‌تر است و نمی‌توان در ریاضیات تحصیل کرد و انتظار داشت که فوراً به عنوان یک مهندس استخدام شود.

تحصیلات رسمی کاملاً چیزی است که برای ریاضیدان شدن به آن نیاز دارید. اولین قدم کسب مدرک لیسانس در ریاضیات است که معمولاً چهار سال طول می کشد تا تکمیل شود.

نتیجه

مهارت‌هایی که در ریاضیات ایجاد می‌کنید می‌توانند در را به روی طیف وسیعی از مشاغل شگفت‌انگیز باز کنند. علاوه بر این، ریاضیات تقریباً در هر شغلی به نوعی دخیل است. همچنین در زمینه های علم، فناوری و مهندسی اهمیت ویژه ای دارد.

در نهایت، بهترین مدارس ریاضی در جهان به دانش آموزان می آموزند که در رشته ریاضیات استثنایی باشند.

منابع

گروه تولید محتوای یومینز

ریاضیات – ویکی پدیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.