آموزش شنا به کودک را چگونه در هرسنی شروع کنیم؟

آموزش شنا به کودکان

آموزش شنا به کودک خود راهی عالی برای افزایش مهارت و ایمنی او در آب است. این یک حرکت هوشمندانه است، زیرا در حالی که شنا کردن بسیار سرگرم کننده است، بازی در استخر نیز می تواند خطرناک باشد، به ویژه با توجه به اینکه طبق آکادمی اطفال آمریکا (AAP) غرق شدن یکی از دلایل اصلی مرگ و میر کودکان است.

کانی هاروی، کارشناس ملی بهداشت و ایمنی صلیب سرخ آمریکا می‌گوید: «در حالی که هیچ دوره‌ای نمی‌تواند یک کودک را «مقاوم در غرق شدن» کند، یک برنامه پیش‌رونده یادگیری شنا می‌تواند مهارت‌هایی را برای کودک شما فراهم کند که تا ابد ادامه خواهد داشت.

 

توصیه ها

AAP توصیه می کند که والدین کلاس های رسمی شنا را تا اولین سالگرد تولد فرزندشان متوقف کنند. علاوه بر این، شما همیشه باید قبل از ثبت نام، “بلوغ عاطفی، توانایی ها و محدودیت های جسمی و رشدی، و سطح راحتی” آنها را در نظر بگیرید، AAP پیشنهاد می کند. اگر فکر می‌کنید که آنها برای آموزش شنای مستقل آماده نیستند، برنامه‌ای را در نظر بگیرید که بر روی بازی‌های آبی، مهارت‌های آمادگی شنا و ایمنی در داخل و اطراف استخر تمرکز دارد.

همیشه قبل از ثبت نام برای تحقیق در مورد درس شنا وقت بگذارید. AAP می‌گوید کلاس‌ها باید هم بر مهارت‌های شنا و هم بر مهارت‌های بقا در آب تمرکز کنند. همچنین، آنها باید توسط مربیانی که از طریق برنامه درسی آموزش شنا به رسمیت شناخته شده و در سطح ملی تأیید شده اند، آموزش داده شوند. AAP می افزاید: “همچنین باید ناجیان غریق در حال انجام وظیفه باشند که دارای گواهینامه CPR و کمک های اولیه باشند.” علاوه بر این، دروس باید متناسب با سن باشد و آب گرم و تمیز باشد.

چه در کلاس های آموزش شنا به کودک ثبت نام کنید یا به استخر حیاط خلوت بروید، در اینجا نحوه آموزش شنا به کودک در هر سنی آمده است.

 

آموزش شنا به کودک1 تا 2 ساله

در این سن، شما به سادگی می خواهید کودک خود را با آب آشنا کنید. خودتان با آنها در استخر بازی کنید یا به کلاسی بپیوندید که بر تفریح ​​و راحتی در آب تمرکز دارد (به جای یادگیری شنا). فعالیت‌ها ممکن است شامل نشان دادن نحوه آب پاشیدن به آنها، خواندن آهنگ در حین پرتاب کردن، و انجام بازی‌های ملایم در آب با هم باشد.

 

نکات ایمنی آب

این نکات ایمنی آب را برای کودکان 1 تا 2 ساله رعایت کنید:

 

کودک خود را همیشه در آغوش خود نگه دارید.

هیچ کودک زیر 3 سال را زیر آب نگذارید. کودکان در این سن می توانند مقدار زیادی آب را ببلعند – به اندازه ای که مواد شیمیایی موجود در خون آنها رقیق شود و باعث خواب آلودگی، حالت تهوع و تشنج شود. در موارد نادر ممکن است مسمومیت با آب رخ دهد که در موارد شدید می تواند کشنده باشد.

آنها را در پوشک شنا بپوشانید که از نشت مواد مدفوع به داخل استخر جلوگیری می کند، که یک خطر بزرگ برای سلامتی سایر شناگران است.

یک نوزاد می تواند در کمتر از 30 ثانیه در یک یا دو اینچ آب غرق شود، بنابراین مراقب همه خطرات آب از جمله استخرهای بادی کودک، سطل ها، توالت ها و وان باشید.

 

آموزش شنا به کودک 2 تا 3 ساله

آیا نمی دانید چگونه شنا را به یک کودک نوپا آموزش دهید؟ در برنامه استخر یا شنا خود، بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای انجام دهید که آنها را تشویق می‌کند تا دست‌های خود را حرکت دهند (مثلاً توپی را روی استخر پرتاب کنید و از آنها بخواهید به سمت آن بروند)، پاهای خود را لگد بزنید و روی شکم یا پشت خود شناور شوید.

 

به آنها نشان دهید که چگونه حباب های آب را باد کنند تا یاد بگیرند که صورت خود را بدون قورت دادن آب استخر خیس کنند. زمانی که آنها به 3 سالگی می رسند، ممکن است بتوانند این کارها را با اندکی کمک شما انجام دهند. با این حال، نظارت مداوم هنوز هم ضروری است.

 

 

 

نکات ایمنی آب

این نکات ایمنی آب را برای کودکان 2 تا 3 ساله دنبال کنید:

 

ممکن است کودک نوپا آنقدر در آب احساس راحتی کند که فکر کند می تواند به تنهایی شنا کند. اعتماد به نفس آنها عالی است، اما آنها را تنها نگذارید – حتی برای یک دقیقه. آنها نیاز به نظارت دقیق بزرگسالان در اطراف آب دارند.

مطمئن شوید که دروازه استخر همیشه بسته است و قفل دور از دسترس است.

به ایمنی اولیه استخر فشار بیاورید، مانند دویدن نزدیک استخر و تنها رفتن به داخل آب با یک بزرگسال.

از بال های آبی، لباس های شنای پر از هوا و اسباب بازی های شناور بادی خودداری کنید. اگر کودک نوپا شما خالی شود غرق خواهد شد و این وسایل می توانند به او (و شما) احساس امنیت کاذب بدهند. اگر می خواهید از دستگاه شناور استفاده کنید، یک جلیقه نجات مورد تایید گارد ساحلی ایالات متحده بخرید.

پس از بیرون آمدن کودک از استخر اسباب بازی ها را رها نکنید. آنها ممکن است وسوسه شوند که به آنها دست دراز کنند و بیفتند.

 

 

آموزش شنا به کودک 4 تا 5 ساله

اکنون که کودک شما هماهنگی کافی برای شنا کردن به تنهایی دارد، می تواند در کلاس های رسمی شنا ثبت نام کند. اگر تجربه زیادی در آب ندارند، برنامه ای را انتخاب کنید که به آنها کمک کند راحت باشند. ممکن است به شما اجازه داده شود در اولین کلاس آنها شرکت کنید تا انتقال آسان تر شود.

 

در آب های کم عمق، کودک شما باید یاد بگیرد که چگونه به طور مستقل شناور شود، سر خود را به مدت 5 تا 10 ثانیه زیر آب فرو برد، بدون کمک از حالت ایستاده به شنا برود، از میان آب سر بخورد، به نقطه خروج برسد و از لگد زدن هماهنگ استفاده کند. و حرکات بازو کلاس شنای آنها باید بر روی آب و مهارت های ایمنی تمرکز کند.

 

نکات ایمنی آب

این نکات ایمنی آب را برای کودکان 4 تا 5ساله رعایت کنید:

 

حتی اگر در این سن نیازی به نگه داشتن فرزند خود نداشته باشید، یک سرپرست باید با قرار گرفتن در آب در فاصله نزدیک، “نظارت دستیابی” را تمرین کند.

صبور باشید. کودک شما ممکن است یک روز ماهی باشد و روز دیگر از آب بترسد. تا زمانی که آماده نشده اند آنها را مجبور به انجام یک فعالیت نکنید.

اطمینان حاصل کنید که استخر شما انتهای عمیق و کم عمق را مشخص می کند. داشتن طناب نجات برای جدا کردن دو سر نیز هوشمندانه است.

برخی از کودکان از خیس شدن صورت خود متنفرند. در خانه تمرین کنید و کودکتان را تشویق کنید که سرش را زیر دوش آب بگذارد.

 

 کودک 6 سال به بالا

یک کودک بزرگتر می تواند نفس خود را برای مدت طولانی تری حبس کند، زیر آب شنا کند و اشیاء را در پایین بیاورد. بسیاری از بچه ها در این سن می توانند یاد بگیرند که به داخل آب بپرند و خودشان دوباره ظاهر شوند. آنها می توانند تمام حالتهای شنا، از جمله سینه و کرال پشت را شروع کنند. استقامت بیشتر به آنها امکان می دهد مسافت های طولانی تری را شنا کنند. با این حال، توجه داشته باشید که در حالی که برخی از کودکان 6 ساله به طور مستقل شنا می کنند، برخی دیگر ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا به این مهارت تسلط پیدا کنند.

 

در این مرحله از آموزش شنا به کودک، ممکن است نیازی نباشد که با کودک خود در آب باشید، اما همچنان باید بر تمام فعالیت های استخر نظارت داشته باشید، زیرا ممکن است توانایی های خود را بیش از حد ارزیابی کنند. به یاد داشته باشید که غرق شدن معمولاً به سرعت و بی صدا اتفاق می افتد و حتی شناگران ماهر نیز می توانند در آب دچار مشکل شوند. بنابراین، همیشه مراقب همه کودکان – چه شناگران و چه غیرشناگران – در داخل و اطراف استخر باشید.

 

نکات ایمنی آب

این نکات ایمنی آب را برای کودکان 6 ساله به بالا رعایت کنید:

 

یک بزرگسال باید تمام فعالیت های آبی را تماشا کند. حتی یک شناگر خوب هم می تواند غرق شود.

این قانون را در نظر بگیرید که فرزندتان فقط با حضور یک بزرگسال می تواند شنا کند و او را تشویق کنید که همیشه با یک دوست خود شنا کند.

به آنها بیاموزید زمانی که یک بزرگسال در حال تماشا است و آب عمیق است غواصی کنند.

در ساحل یا دریاچه باید بیشتر مراقب باشید. مهارت های شنای کودک در استخر لزوماً به معنای آب آزاد نیست.

همیشه از کودکتان بخواهید هنگام قایق سواری یا اسکی روی آب جلیقه نجات بپوشد، حتی اگر می توانند شنا کند.

 

 

کجا می توان آموزش شنا را پیدا کرد

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که خودتان یا دوستتان یا همسایه ایی با استخر داشته باشید پیدا کردن مکانی برای آموزش شنا به فرزندتان آسان خواهد بود. اما در غیر این صورت، گزینه های زیادی وجود دارد. مراکز اجتماعی محلی، مدارس (به ویژه دانشگاه ها) و باشگاه های ورزشی خود را بررسی کنید.

 

منبع:گروه یومینز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.