آموزش دانش‌آموزان در مناطق نارنجی غیرحضوری است

کلاس آنلاین یومینز

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتیاد را یکی از خطرات تهدید کننده دانش‌آموزان برشمرد و گفت: هر چند آمار اعتیاد در مدارس نسبتا پایین است اما خطر بسیار بزرگی است. بنابراین طرح یاریگران زندگی با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در آموزش و پرورش با هدف افزایش آگاهی و توانمندی والدین، طراحی و در حال اجرا است و درحال حاضر به دلیل ملاحظات بهداشتی در شرایط کرونایی این طرح در بستر شبکه شاد ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: بخش مهم طرح یاریگران زندگی دانش‌آموزان هستند که در آن گروه هم‌سالان از یکدیگر مراقبت و آگاهی‌هایی را دریافت می‌کنند تا بتوانند به دوستانشان کمک کنند.

حاجی میرزایی گروه هم‌سالان را در مصونیت دانش‌آموزان در برابر آسیب‌ها، مهم و کمک کننده به تحقق اهداف دانست و اضافه کرد: محتوایی  در این زمینه تولید شده و در کانال‌های شبکه شاد بارگذاری شده است و در اختیار دانش‌آموزان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرد.

وی در خصوص نحوه فعالیت مدارس مناطقی که از شرایط قرمز کرونایی خارج می‌شوند، گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا در این زمینه تعیین تکلیف کرده است، بنابراین در مناطق نارنجی فعالیت آموزشی به صورت”غیرحضوری” خواهد بود اما مدارس باحضور مدیر و حداقل کادر اجرایی فعال و بر فرآیند آموزش‌های مجازی نظارت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.