آموزش جدول ضرب به دانش آموزان (همراه مثال+ ویدیو)

آموزش جدول ضرب ریاضی دبستان

آموزش جدول ضرب و تسلط بر آن یک مهارت مهم برای کودکان است. کودکانی که ضرب پایه را به طور کامل درک نمی کنند، درآینده برای یادگیری مفاهیم ریاضی دچار مشکل میشوند. هنگامی که بچه ها در ضرب تسلط پیدا کنند، یادگیری سایر مفاهیم ریاضی بسیار آسان تر می شود. ما با مثال تمام روشهایی را که به والدین و معلمان کمک می کند توضیح داده ایم.

چهار استراتژی ضرب  عبارتند از:

جمع تکراری

گروه های برابر

آرایه ها

محور اعداد

 1.ضرب به صورت جمع تکراری:

شروع با چیزی که کودکان از قبل می دانند به ایجاد اعتماد به نفس در کودکان کمک می کند. استراتژی جمع مکرر بچه ها را با ایده ضرب آشنا می کند. درک کودکان از آنجایی که قبلاً بر مفهوم جمع تسلط یافته اند، آسان است. در جمع مکرر، برای یافتن پاسخ یک مسئله ضرب، بارها و بارها همان عدد را اضافه می کنید.

مثال:

آموزش جدول ضرب دبستان

جدول ضرب

2.گروه های مساوی:

راه دیگر برای حل مسئله ضرب، ساختن گروه های مساوی است. برای ایجاد گروه های مساوی تعداد یکسانی از اشیاء را در هر گروه قرار دهید.

مثال:

ضرب ریاضی سوم دبستان

پنج گروه با دو گل در هر گروه وجود دارد.

3.آرایه ها:

بنابراین هنگامی که کودکان گروه های جمع مکرر و مساوی را شناختند، قدم بعدی معرفی آرایه ها است. آرایه آرایشی از اشیا در ردیف و ستون است.

مثال:

آرایه ها در ضرب

مثال زیر 5X4=20را نشان می دهد.

4.محور اعداد:

خطوط اعداد یک روش سرگرم کننده برای آموزش ضرب هستند. اما برای درک این مفهوم، کودکان باید در شمارش یک به جلو و عقب مسلط باشند. هنگامی که آنها یادگرفتند، می توانند برای یافتن پاسخ، روی خط شماره حساب نکنند.

مثال:

محور اعداد ریاضیات

با شروع از صفر، یک قورباغه چهار بار ،هربار 2 سانتی متر می پرد.

آموزش جدول ضرب ریاضی دبستان

مهارت های خود را در خانه تمرین کنید:

مسئله ریاضی

ما در آکادمی یومینز ریاضی را به شیوه آسان و ذهنی به دانش آموزان آموزش می دهیم. شما می توانید با کلیک روی دکمه زیر آموزشهای ویدیویی جدول ضرب  را مشاهده کنید  و یومینزی شوید.

منبع: آکادمی پرورش هوش آریا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.