آموزش تقسیم به دانش آموزان (همراه ویدیو)

آموزش تقسیم پیتزا

آموزش تقسیم به بچه ها در نگاه اول شاید سخت به نظر برسد. بچه‌ها می‌توانند از دریافت کمک در انجام تکالیف بعد از مدرسه از والدین خود بهره‌های زیادی ببرند، اما بسیاری از بزرگسالان در برقراری ارتباط با اصول اولیه ریاضی، حتی زمانی که می‌دانند چگونه آن‌ها را اجرا کنند، به دردسر می افتند. برای والدینی که می خواهند به فرزندان خود در انجام تکالیف کمک کنند، راهنمای زیر می تواند به شما در آموزش تقسیم به فرزندتان کمک کند.

تبیین مفهوم تقسیم

قبل از اینکه کودک شما شروع به تمرین مسائل تقسیم کند، ابتدا باید مفهوم تقسیم را درک کند. با ربط دادن ایده تقسیم به ایده اشتراک، آن را برای آنها توضیح دهید. با توضیح اینکه چگونه تعدادی از آیتم ها را می توان به طور مساوی بین گروه ها تقسیم کرد، به آنها کمک کنید تا آن را مفهوم سازی کنند و برای آنها مثال بزنید. ممکن است به آنها نشان دهید که چگونه می توان شش کلوچه را به سه کودک داد تا هر یک از آنها دو تا داشته باشد، یا اینکه چگونه فردی با هشت سیب می تواند به دو دوست هر کدام چهار عدد بدهد.

با ایجاد مثال‌های عملی با ارجاعات بصری، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان راحت‌تر مفهوم تقسیم را درک خواهند کرد.

بازی هایی برای کمک به کودک شما در درک بخش

کودکان یادگیرندگان بسیار بصری و حرکتی هستند. اگر بتوانند اطلاعات جدید را در مقابل خود ببینند و با آن تعامل داشته باشند، سریعتر پردازش خواهند کرد. به همین دلیل، آموزش تقسیم به کودکان با ایجاد بازی های ریاضی آسان تر است. بازی های زیر را در نظر بگیرید تا به فرزندتان کمک کنید تقسیم را درک کند:

مهره ها و یک قالب مافین

این می تواند یک تمرین بسیار گسترده برای بچه ها برای درک تقسیم باشد. تعداد ثابتی از مهره ها را به فرزندتان بدهید و به او بگویید که آنها را به طور مساوی بین تعداد معینی از قلع تقسیم کند. با نشان دادن نحوه تقسیم مهره ها به دو قالب به کودک شروع کنید و هر بار از تعداد مهره های مختلف استفاده کنید، سپس به تدریج به تقسیم بر اعداد مختلف بروید. وقتی مهره های باقی مانده از تمرین برای کودک باقی مانده است، شما این فرصت را خواهید داشت که بقیه موارد را برای او توضیح دهید.

بازی های بخش قابل چاپ

چاپ یا ترسیم پازل «تطابق» تقسیم‌بندی را در نظر بگیرید که در آن مسائل ریاضی را به فرزندتان می‌دهید و از آن‌ها می‌خواهید تکه‌های کاغذی را که راه‌حل روی آن‌ها وجود دارد، مطابقت دهند. این یک قدم بهتر از استفاده از دستکاری‌ها است، زیرا  کودکان نیاز دارند پاسخ را به تنهایی پیدا کنند، اما همچنان در صورت نیاز، کمکی را ارائه می‌دهد.

آموزش تقسیم طولانی به فرزندتان

درک تقسیم طولانی می تواند یکی دیگر از موانع چالش برانگیز برای کودکان باشد، زیرا تقسیم طولانی نیاز به درک فنی بیشتری از ریاضی نسبت به تقسیم ساده دارد. به آنها کمک کنید تا روند گام به گام انجام تقسیم طولانی را به خاطر بسپارند، سپس مشکلات تقسیم طولانی را برای آنها فراهم کنید. ترتیب عملیات برای تقسیم طولانی به شرح زیر است:

تقسیم کردن
تکثیر کردن
تفریق کردن
به رقم بعدی رها کردن
هنگام آموزش تقسیم طولانی به کودکان، از مسائل ساده ای که به طور مساوی تقسیم می شوند شروع کنید، سپس به تدریج مسائل پیچیده تری را مطرح کنید. از مراحل زیر برای کمک به فرزندتان برای تسلط بر تقسیم بندی استفاده کنید:

 

مرحله 1: تقسیم پایه به صورت معکوس جداول زمان شما. از آنجایی که کودک شما درک اولیه ای از ضرب دارد و بیشتر جداول زمان را حفظ می کند، این روش خوبی برای معرفی تقسیم است. به عنوان مثال، عدد 24 را می توان با ضرب 3 و 8 به دست آورد. به فرزند خود نشان دهید که 24 را می توان به 3 گروه 8 تایی با معکوس کردن حقایق ضرب آنها تقسیم کرد. آنها همچنین می توانند ببینند که 24 را می توان به 8 گروه 3 تایی و بسیاری گروه های دیگر تقسیم کرد.

 

مرحله 2: مقدمه ای بر تقسیم طولانی بدون باقیمانده. هنگامی که فرزند شما بر اصول تقسیم بندی مسلط شد، می تواند تمرین تقسیم طولانی را آغاز کند. بهتر است آنها با تعدادی اعداد بزرگتر تمرین کنند که به راحتی نمی توانند در ذهن خود محاسبه کنند. به عنوان مثال، اگر فرزند شما سعی می کند 651 تقسیم بر 3 را محاسبه کند، باید هر مرحله از تقسیم طولانی را بنویسد تا به پاسخ صحیح برسد. چنین مسائلی به آنها کمک می کند تا مراحل “ضرب و تفریق” را تمرین کنند.

 

مرحله 3: تقسیم با باقیمانده پس از اینکه کودک شما به مراحل تقسیم طولانی پی برد، زمان آن فرا رسیده است که باقیمانده ها را معرفی کنید. ترفندهای زیادی وجود دارد که ببینید کدام اعداد را می توان به راحتی بر 2، 3، 5 و 10 بخش کرد. دانستن این ترفندها به شما کمک می کند تا مشکلات تقسیمی را برای فرزندتان ایجاد کنید که باقی مانده است. به آنها توضیح دهید که گاهی وقتی تقسیم می کنید چیزی باقی می ماند. مانند زمانی که 3 دوست می خواهند 7 برش پیتزا را به اشتراک بگذارند، یک تکه باقی می ماند. وقتی فرزندتان می‌بیند که گاهی اوقات مشکلات تقسیم‌بندی باقی می‌ماند، اما می‌تواند با اطمینان راه‌حل را بیابد، به او کمک کرده‌اید در تقسیم‌بندی تسلط پیدا کند.

 

وقتی بچه ها برای اولین بار در کلاس های ریاضی به آن می رسند، تقسیم می تواند یک مفهوم دشوار باشد. با استفاده از این نکات به فرزندتان کمک کنید تا با تمام دانشی که برای موفقیت نیاز دارد به مدرسه نزدیک شود.

اکنون که با اصول اولیه آموزش تقسیم آشنا شدید، می توانید از اینجا آموزشهای ویدیویی تقسیم که توسط آکادمی ما تهیه شده را مشاهده بفرمایید.

منبع: تیم تولید محتوای یومینز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.