10 اپلیکیشن ریاضی برتر اندروید جهت ارتقای ریاضی

گام به گام حل مسئله درس ریاضی

اپلیکیشن ریاضی می تواند ابزار آموزشی جدید و بسیار مفید امروزه باشد. ریاضی برای خیلی ها درسی سخت ،اما در عین حال مهم است. شما می توانید با اپلیکشن ریاضی مهارت های خود را تقویت کنید.

اینکه ریاضی برای خیلی از افراد موضوع سختی است کاملا قابل درک است. یک سری کارها وجود دارد که اعداد انجام می دهند. به علاوه، انواع مختلفی از ریاضیات وجود دارد، از جمله مبانی حساب دیفرانسیل و انتگرال. مردم به دلایل مختلفی به دنبال اپلیکیشن ریاضی می گردند، اما بیشتر آنها آموزشی هستند. بنابراین، ما در هنگام نوشتن این لیست به آن توجه کردیم. در اینجا بهترین برنامه های ریاضی جهان که برای اندروید وجود دارد را معرفی کردیم.

 اپلیکیشن ریاضی Brainly

قیمت: رایگان

Brainly یک برنامه شبکه اجتماعی برای دانش آموزان است. این اپلیکیشن به افراد اجازه می‌دهد درمورد تکالیف خانه سؤال بپرسند. سایر اعضا با توضیح در مورد چگونگی کارکرد مشکل به سوالات پاسخ می دهند. این برنامه بیشتر برای ریاضی کاربرد دارد. با این حال، احساس میشود هنوز تعداد مسائل مربوط به ریاضی کم است. این یک اپلیکیشن و سرویس رایگان است. برای لیست کامل موضوعات موجود، توضیحات فروشگاه Google Play را بررسی کنید.

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی HiPER

قیمت: رایگان / $3.49

اپلیکیشن ریاضی هایپر

HiPER یک ماشین حساب علمی عالی است. این اپلیکیشن برای دبیرستان و ریاضیات سطح دانشگاه مناسب است. نسخه رایگان دارای ده رقم به همراه سه رقم نمایی است. نسخه پریمیوم آن را به 100 رقم معمولی و نه رقم نمایی افزایش می دهد. این بی نظیر است. برخی از ویژگی های دیگر آن عبارتند از اعداد مختلط، تبدیل بین 200 واحد، پشتیبانی از کسری، و هزاران چیز دیگر. مسلماً این بهترین ماشین حساب علمی در Google Play است. نسخه پریمیوم آن 3.49 دلار است و ما فکر می کنیم که منصفانه باشد.

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی Khan Academy

قیمت: رایگان

اپلیکیشن ریاضی

Khan Academy یکی از برنامه های ریاضی سنتی است. این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد ریاضیات (و سایر موضوعات) را در یک محیط دوره مانند مرور کنید و دوباره یاد بگیرید. این برنامه شامل بیش از 10000 ویدئو، 40000 سوال و انواع مختلف ریاضی است. این موارد شامل آمار، مثلثات، حساب دیفرانسیل و انتگرال، جبر پایه، پیش جبر، حساب و … است. می‌توانید هرچقدر دوست دارید در دوره ها شرکت کنید. بهترین ویژگی Khan Academy قیمت آن است. استفاده از آن برای همیشه رایگان است. که آن را تبدیل به یک اپلیکیشن ریاضی ضروری می کند.

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی LectureNotes

قیمت: رایگان / افزونه های اضافی تا  $4.99  

LectureNotes یکی از محبوب ترین برنامه های یادداشت برداری در موبایل است که با توجه به موضوع آموزش ساخته شده است. این برنامه به شما امکان می دهد یادداشت برداری کنید، نقاشی بکشید و با دست بنویسید، و حتی سخنرانی معلم خود را برای گوش دادن بعدی ضبط کنید. ویژگی طراحی با دست مخصوصاً برای دانش‌آموزان ریاضی که تایپ کردن معادلات روی ماشین‌ حساب برایشان دشوار است، بسیار مفید است. برخی از ویژگی های دیگر این برنامه عبارتند از پشتیبانی از OneNote و Evernote، ویژگی های فهرست بندی و سازماندهی، و حتی ضبط ویدیو است. برخی از ویژگی ها به افزونه های اضافی نیاز دارند. این افزونه ها ممکن است هزینه بیشتری دربر داشته باشند. در غیر این صورت، برنامه مطمئنا یکی از بهترین برنامه های ریاضی است.

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی MyScript Calculator 2

قیمت:  $2.99

برنامه ریاضی

MyScript Calculator 2 یک برنامه ریاضی منظم برای دبیرستان و برخی از دانش آموزان است. این اپلیکیشن یک ماشین حساب است اما به نظر نمی رسد مثل یک برنامه ماشین حساب معمولی عمل کند. در عوض، معادله را مانند روی کاغذ در برنامه یادداشت می‌کنید. این برنامه از OCR برای تبدیل دست خط شما به متن استفاده می کند و سپس از آنجا مشکل را حل می کند. این برنامه شامل پشتیبانی از عملیات اساسی مانند جمع و تفریق، توان ها، ریشه ها، توان ها، مثلثات، لگاریتم ها، ثابت ها (مانند پی) و غیره است. وقتی وارد موضوعات ریاضی فوق‌العاده پیچیده می‌شوید، کمتر مفید واقع می‌شود، اما در غیر این صورت یک اپلیکیشن ریاضی شگفت‌انگیز و جالب است.

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی Photomath

قیمت : رایگان / تا  $9.99

گام به گام حل مسئله درس ریاضی

Photomath یکی از معدود برنامه های ریاضی مناسب با عملکرد دوربین است. شما اساساً یک عکس از مسئله روی کاغذ خود می گیرید. این برنامه آموزش گام به گام در مورد حل مسئله و هر چیز دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید ارائه می دهد. این برنامه از نمودارها پشتیبانی می کند. این اپ یک برنامه کمک آموزشی عالی برای دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان است، بخصوص با توجه به توضیحات آن در مورد چگونگی حل مسائل. استفاده ازاین برنامه رایگان است.در Google Play می توان خریدهای درون برنامه ای تا 9.99 دلار انجام داد، اما ما از نسخه رایگان برنامه استفاده کردیم. مایکروسافت یک برنامه ریاضی دارد که بسیار شبیه به این برنامه کار می کند و ما آن را نیز توصیه می کنیم.

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی Socratic

قیمت: رایگان

نرم افزار ریاضیات

Socratic یکی از جدیدترین برنامه های ریاضی است. از نظر فنی، موضوعات مختلفی را پوشش می دهد. بسیار شبیه Photomath عمل می کند. شما از مسئله تکلیف خود عکس می گیرید. این برنامه جواب، توضیحات و یک فرآیند گام به گام برای حل مسئله و موارد دیگر را ارائه می دهد. حتی در برخی موارد شامل نمونه های ویدئویی نیز می شود. مانند بسیاری از موارد، زمانی که صحبت از پیچیدگی مسئله می شود سقفی وجود دارد. با این حال، باید برای اکثر مردم کار کند. همچنین کاملا رایگان و بدون خرید درون برنامه ای است. Google این برنامه را در سال 2020 خریداری و مجدداً منتشر کرد، بنابراین ما اکنون به نسخه Google پیوند می دهیم

دانلود از گوگل پلی

اپلیکیشن ریاضی Wolfram math apps

برترین برنامه ریاضی

Wolfram یک گروه از برنامه های ریاضی مناسب دارد. اولین اپلیکیشنی که باید بررسی شود WolframAlpha است. این اپلیکیشن شامل یک پایگاه داده از نتایج ریاضی، کمک، توضیحات، و اطلاعات دیگر است. WolframAlpha اساساً هر چیزی را که می توانید به آن فکر کنید پوشش می دهد، از جمله موارد پیچیده تر مانند نظریه اعداد، ریاضیات گسسته، آمار، فیزیک، شیمی و موارد دیگر. همچنین دارای برنامه‌های سبک دوره‌ای برای بسیاری از انواع ریاضیات، از جمله پیش جبر، جبر خطی، ریاضی گسسته و غیره است. اگرچه برخی از این برنامه ها بسیار قدیمی هستند. توصیه می‌کنیم قبل از پایان زمان بازپرداخت Google Play، آن‌ها را سریع امتحان کنید.

دانلود از گوگل پلی

YouTube

قیمت: رایگان /هرماه  $12.99 

یوتیوب اساسا برای همه چیز خوب است. ابرای همین آن را به یکی از بهترین برنامه های ریاضی تبدیل می کند. تولیدکنندگان محتواهای مختلفی وجود دارند که با ریاضی سروکار دارند. این مورد شامل درس ها و توضیحات مستقیم، تئوری اعداد، حقایق سرگرم کننده ریاضی، تاریخچه ریاضی، کاربردهای عملی و موارد دیگر است. برخی از کانال های مرتبط با ریاضی مانند Numberphile و Mathologer در واقع بسیار محبوب و سرگرم کننده هستند. طبق معمول، YouTube برای استفاده در تبلیغات کاملاً رایگان است. YouTube Red تبلیغات را حذف می‌کند، امکان پخش در پس‌زمینه و امکان پخش آفلاین را با 9.99 دلار در ماه فراهم می‌کند.

دانلود از گوگل پلی

Graphing calculator apps and emulators

قیمت : رایگان / متغییر

ماشین حساب ریاضی

ماشین‌حساب‌های نموداری قبلاً به محصولات فیزیکی محدود می‌شدند که در برخی موارد بیش از 100 دلار قیمت داشتند. اکنون، می توانید آنها را تقریباً به صورت رایگان مستقیماً در تلفن خود دریافت کنید. برنامه هایی مانند Desmos، NumWorks و Mathlab وجود دارند.

 

مهد آموزش و بازی

قیمت : رایگان / متغییر

تست هوش

مهد آموزش و بازی همانطور که از نامش پیداست اپلیکیشن برتر و برگزیده آموزشی ایرانی است که برای سنین 3 تا 7 سال طراحی شده و در آن مسائل و نکات ریاضی بصورت بازی و تمرین وجود دارد. کودک می تواند با این اپلیکیشن شمارش اعداد ریاضی را یاد بگیرد و سپس مسائل را حل کند و امتیاز بگیرد.

دانلود

بیشتر بخوانید: معرفی اپلیکیشن های یادگیری ریاضی

منبع: تیم یومینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.