زندگینامه انوشه انصاری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. زندگی نامه دانشمندان
  4. chevron_right
  5. زندگینامه انوشه انصاری

انوشه انصاری در ۲۱ شهریور ۱۳۴۵ در مشهد به دنیا آمد.

تا ۱۶ سالگی در ایران زندگی کرد و سپس در سال ۱۳۶۳ به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا مدرک کارشناسی خود را در رشته نجوم گرفت.

انوشه از دوران نوجوانی به فضانوردی علاقمند شد و رویای سفر به فضا را در سر می پروراند. هر چند خودش معتقد است: شاید علت علاقه ام به ستارگان، کتاب شازده کوچولو بود.

او در جای دیگری از خاطرات خود گفته است: وقتی از درون ایستگاه فضایی به جهان بی انتها نگاه می کنید، واقعا زیباست.

 

انوشه انصاری

 

انوشه انصاری کاوشگر و رییس انجمن گردانندگان شرکت فناوری ارتباط از راه دور می باشد.

او همچنین اولین زن گردشگر فضایی و اولین زن مسلمان فضانورد و چهارمین نفری است که هزینه سفر فضایی را خودش پرداخت کرده است. در کتاب رویای من که بر اساس خاطرات انوشه انصاری نوشته شده آمده است: “وقتی همه چیز به پایان رسید و من زیر چترهای نجات ابریشمی سفینه در بیابانی واقع در کشور قزاقستان فرود آمدم، دانستم که این موتورهای قدرتمند سفینه نبودند که مرا به فضا بردند، بلکه نیروی امید و ایمان به رویاهایم و به خصوص عشق بود که فراتر از همه چیز، حتی قوانین فیزیک کهکشان عمل می کند”.

انوشه انصاری در جای دیگری از کتاب رویای من گفته است: “در سفر به فضا قصد داشتم هر دو پرچم آمریکا و ایران را روی لباسم بدوزم. ایران وطن اصلی من است و اینکه همه دنیا تشخیص دهند، کشورم و مردمم تا چه حد برایم مهم هستند، هدف اصلی من است.

” او سرانجام پس از ۹ روز اقامت و پژوهش در ایستگاه بین المللی فضایی در ۷ مهر ماه ۱۳۸۵ به همراه دو تن دیگر از فضانوردان به زمین بازگشت و با استقبال گرم همه روبرو شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست