زندگینامه الکساندر گراهام بل

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. زندگی نامه دانشمندان
  4. chevron_right
  5. زندگینامه الکساندر گراهام بل

الکساندر گراهام بل

گراهام بل ریاضیات آسان

الکساندر گراهام بل (۱۹۲۲-۱۸۴۷) دانشمند و مخترع آمریکایی متولد کشور اسکاتلند بود. بیشترین شهرت او به خاطر پیشگام بودنش در اختراع تلفن است.
پدر و پدربزرگش هر دو در تحصیل او نقش بزرگی داشتند. بل در ۱۶ سالگی شروع به تحقیق درباره مکانیسم (فرایند) سخن گفتن کرد.

الکساندر گراهام بلدر سال ۱۸۷۰ بل با خانواده اش به کانادا مهاجرت کرد.

در سال بعد هم برای تدریس به آمریکا رفت. در آنجا بل پیشگام ایجاد سیستمی به نام “گفتار قابل مشاهده” شد که اولین بار به وسیله پدرش برای آموزش بچه های کرولال به کار گرفته شده بود. در سال ۱۸۷۲ بل در بوستون مدرسه ای برای تعلیم معلمان کر ایجاد کرد.

این مدرسه بعداً بخشی از دانشگاه بوستون شد. بل در سال ۱۸۷۳ در دانشگاه بوستون به عنوان پرفسور فیزیولوژی آوایی (صوتی) مشغول به کار شد. بل در سال ۱۸۸۲ شهروند آمریکا شد.

بل در سال ۱۸۷۵ با ارایه ایده انتقال و پخش گفتار با یک فرستنده ساده که می تواند الکتریسیته را به صدا تبدیل کند، توجهات را به سوی خودش جلب کرد. بعد از آن کسانی در همان خطوط حرکت کردند که یکی از آنها “آنتونیو میوکی” Antonio Meucci با ملیت ایتالیایی-آمریکایی بود. این فعالیت ها موجب ایجاد بحث هایی در این باره شد که در نهایت چه کسی را باید مخترع تلفن دانست.

به هرصورت در هفت مارس سال ۱۸۷۶ بل حق امتیاز را برای اختراع تلفن گرفت و آن را به سرعت گسترش داد. در سال ۱۸۷۷ شرکت بل ایجاد شد که یک سوم سهام آن نیز متعلق به خود بل بود و او را به مردی ثروتمند تبدیل کرد.

 

مخترع تلفن ریاضیات آسان

در سال ۱۸۸۹ بل “جایزه ولتای فرانسه” را برای اختراعش گرفت و با پول این جایزه آزمایشگاه ولتا را در واشنگتن تأسیس کرد. او در این آزمایشگاه به تحقیق در زمینه ارتباطات، پزشکی، تکنیک ها برای آموزش سخن گفتن به کرها از جمله کار با هلن کلر پرداخت.

در سال ۱۸۸۵ او مالک زمینی در نوااسکوتیا شد و در این زمین خانه ای تابستانی ایجاد کرد. در این جا بل به آزمایشاتش به ویژه در زمینه هوانوردی ادامه داد.
در سال ۱۸۸۸ بل یکی از اعضای پایه گذار “جامعه جغرافی ملی” شد و از سال ۱۸۹۶ تا ۱۹۰۴ به عنوان رییس در آن خدمت کرد. او همچنین به ایجاد نشریه آن کمک کرد.

الکساندر گراهام بل در دوم آگوست سال ۱۹۲۲ در خانه اش در نوااسکوتیا درگذشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست