معمای ریاضی (پازل ریاضی) و 12 فایده اصلی آن

معمای ریاضی (پازل ریاضی) همراه پاسخ

معمای ریاضی شماره 1

معمای ریاضی

 

 

تست شماره 2

تست هوش ریاضی

 

 

سوال هوش ریاضی شماره 3

تست هوش ریاضی

 

 

تست ریاضی شماره 4

معما ریاضی

 

معمای شماره 5

سوال ریاصی

 

سوال شماره 6

تست ریاضیات

 

شماره 7

معمای ریاضی 7

 

تست شماره 8

سوال ریاضی

 

 

معمای شماره 9

بازی پازل ریاضی

 

 

شماره 10

معمای بازی ریاضی

 

 

شماره 11

معمای شماره 11

 

 

معمای ریاضی شماره 12

سوال ریاضی

 

جواب معما

 • شماره اول: 6
 • شماره دوم: 16
 • شماره سوم: 90
 • شماره چهارم:7
 • شماره پنجم: 130
 • شماره ششم: 408
 • شماره هفتم: 51
 • شماره هشتم: 310
 • شماره نهم: 42
 • شماره دهم:5
 • شماره یازدهم: 45
 • شماره دوازدهم: 16

 

بیشتر بخوانید: پازل ریاضی چالشی

معمای ریاضی (پازل ریاضی) و 12 فایده اصلی آن

معمای ریاضی می‌تواند از جهات مختلف به یادگیری کودک شما کمک کند تا از سنین   پایین با اعداد سر و کار داشته باشند (و از آن لذت ببرند). امروز قصد داریم 12 مورد مهم آن را نام ببریم:

 

1-پازل اعداد به لذت بردن از ریاضی کمک می کند

 

بازی‌ها و فعالیت‌های ریاضی می‌توانند به کودک شما کمک کنند به محاسبه کردن اشتیاق پیدا کنند. معما ریاضی می‌تواند کودکان را درگیر موضوع کند و به آن‌ها کمک کند تا هدفی را در کاری که انجام می‌دهند ببینند.

 

 

2-ترس را از بین می برد

 

شکی نیست که برخی از معماهای ریاضی دشوار هستند. کار بر روی فعالیت‌های ریاضی، به‌ویژه در خانه، به شما این فرصت را می‌دهد که در محیطی آرام تمرین کنید و در مورد ریاضیات صحبت کنید، فشاری را که برخی از کودکان در کلاس احساس می‌کنند را از بین می‌برد و باعث می‌شود احساس ترس کمتری داشته باشید.

 

 

3-معمای ریاضی به کودک شما کمک می کند تا مفاهیم مختلف ریاضی را درک کند

 

معمای ریاضی می تواند به کودک شما کمک کند تا با طیف گسترده ای از اصول ریاضی، از جدول زمان گرفته تا هندسه، آشنا شود. این چالشها همچنین می توانند به کودکان کمک کند تا بر مفاهیم ریاضی که بخش مهمی از زندگی روزمره را تشکیل می دهند، مثل  گفتن زمان و استفاده از پول، تسلط پیدا کنند.

 

 

4-معمای ریاضی باعث ایجاد تسلط و روانتر شدن میشود

 

معمای ریاضی به کودکان کمک می‌کند تا به اعداد تسلط داشته باشند و در استفاده از تصاویر ذهنی برای حل مسائل مهارت بیشتری پیدا کنند. این مورد به ویژه برای کودکان  مفید است.

 

5-پازل اعداد به توسعه تفکر استراتژیک کمک می کند

 

بازی‌ها و معماهای ریاضی به کودکان فقط درکی از یک مفهوم خاص نمی‌دهند بلکه به آنها کمک می کند تا مهارت های حل مسئله خود را توسعه دهند. در سطح پایه، انجام یک بازی به کودک کمک می کند تا درک درستی از قوانین و تمرین ریاضیات پیدا کند و با پیشرفت، می تواند استراتژیک تر فکر کند.

 

6-به کودکان اجازه می دهند در سطح خودشان کار کنند

 

تحقیقات نشان می دهد که بازی های ریاضی به کودکان اجازه می دهد تا در سطح خود کار کنند و از یکدیگر یاد بگیرند. در یک موقعیت گروهی، یک کودک ممکن است برای اولین بار از طریق فعالیت با یک مفهوم ریاضی مواجه شود. دیگری ممکن است درک خود از مفهوم را توسعه دهد و سومی دانش خود را تحکیم ببخشد.

 

7-یادگیری را بهبود می بخشد

 

تحقیقات استرالیایی ها که در سال 2011 منتشر شد نشان داد که انجام معمای ریاضی و بازی ریاضی باعث تقویت قابل‌توجهی در یادگیری کودکان می‌شود، به طوری که 83 درصد از دانش‌آموزان و 100 درصد از معلمان پیشرفت قابل توجهی را گزارش کردند. همچنین گزارش شده است که بازی ها باعث افزایش لذت کودکان از ریاضیات و افزایش اعتماد به نفس آنها می شود.

 

8-مهارت های قابل انتقال را آموزش می دهند

 

مهارت‌هایی که کودکان می‌توانند از طریق فعالیت‌های ریاضی بیاموزند و تقویت کنند، در سایر زمینه‌های یادگیری مزایای مهمی دارند. آنها می توانند به حل مسئله، تفکر منطقی، تسلط ذهنی، پشتکار، توانایی کنار آمدن با شکست و حتی استفاده از زبان کودکان کمک کنند. این مهارت ها نه تنها در ریاضیات بلکه در سراسر برنامه درسی مفید هستند.

 

9-پازل ریاضی مهارت های فضایی را تقویت می کنند

 

محققان دانشگاه شیکاگو دریافتند کودکان خردسالی که در خانه به حل معما و پازل بازی می پردازند نسبت به کودکانی که این کار را نمی کنند، مهارت های فضایی بهتری دارند.

 

10-معمای ریاضی در آماده سازی آزمون کمک می کند

 

کار بر روی چالش‌های ریاضی می‌تواند به کودکان کمک کند تا مهارت‌های مورد نیاز خود را برای آزمون‌های آکادمیک افزایش دهند. این فعالیت‌ها کودکان را تشویق می‌کنند تا مهارت‌های استدلالی خود را توسعه دهند، به روش ریاضی فکر کنند و حافظه کاری خود را بهبود ببخشند، و همچنین درک مفاهیم غیرکلامی مانند فضا، شکل و عدد را تقویت کنند.

 

11-معمای ریاضی دوستی ایجاد میکند

 

ریاضیات ممکن است به عنوان یک حرفه انفرادی شهرت داشته باشد، اما بر اساس تحقیقات، کار کردن با یکدیگر روی چالش های ریاضی راه خوبی برای کودکان برای معاشرت و ایجاد دوستی های جدید است. کار بر روی فعالیتهای ریاضی با دوستان یا گروه‌ها فرصتی عالی برای کودکان است تا مکالمه کردن را با استفاده از زبان ریاضی تمرین کنند.

 

12-معمای ریاضی قدرت درآمدزایی آینده فرزند شما را افزایش می دهد

 

یک مطالعه از موسسه مطالعات مالی نشان داد که کودکانی که در سن 10 سالگی مهارت های ریاضی قوی دارند، در 30 سالگی به طور قابل توجهی درآمد بیشتری دارند. چه دلیلی بهتر برای وادار کردن فرزندتان به بازی با اعداد؟

 

ما در ریاضیات آسان بازی ها و کتابهای متعدد معما برای تقویت مهارت حل مسئله و ارتقاء دانش ریاضیات کودک شما داریم. می توانید از اینجا محصولات ما را مشاهده کنید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اطلاعات زیر را تکمیل نمایید