رشته‌های تحصیلی در کره جنوبی

رشته‌های تحصیلی در کره جنوبی دارای تنوع بسیاری هستند و دانشگاه‌های این کشور دانشجویان بین‌المللی را در رشته‌های تحصیلی مختلف پذیرش می‌کنند. تحصیل در کشور کره جنوبی برای دانشجویان یک تجربه عالی و منحصر به فرد به شمار می‌آید. طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در کره جنوبی توسط دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند و تعداد دانشگاه‌هایی که در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته‌های گوناگون اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است.

از آنجاییکه کره جنوبی دارای فناوری پیشرفته‌ای است، دانشگاه‌های این کشور نیز دارای مزیت‌های بسیاری دارند و دولت این کشور امکانات زیاد و به روزی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی برای بسیاری از دانشجویان می‌تواند در مقایسه با سطح علمی و خدمات ارائه شده ارزان و مقرون به صرفه باشد.

در سال‌های اخیر کره جنوبی پیشرفت‌های بسیاری در زمینه تکنولوژی و فناوری به دست آورده است. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان افراد خلاق خواهد ساخت و موجب می‌شود که ایده‌های نو و جدید را به جهان معرفی کنند. به همین دلیل دانشگاه‌های این کشور مقصد تحصیلی بسیاری خوبی برای تحصیل یا ادامه تحصیل در تمامی زمینه‌ها می‌باشد.

کشور کره جنوبی بیش از 120 دانشگاه معتبر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد که دانشجویان می‌توانند در رشته‌های مختلف مثل تجربی، حقوق، پزشکی،  مهندسی، تجارت، فنی، هنر و زیرشاخه‌های هنر به تحصیل بپردازند. زبان رسمی این کشور کره‌ای است و افرادی که مسلط به این زبان نیستند، می‌توانند در برخی رشته‌ها مثل علوم بازرگانی با زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند.

محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در بین دانشجویان در کشور کره جنوبی رشته‌های مدیریت، علوم تجارت و بازرگانی، رشته‌های پزشکی، رشته‌های هنر و زیرشاخه‌های آن مثل موسیقی، مهندسی کامپیوتر، علوم اقتصادی و حسابداری است. اکثر دانشگاه‌های معتبر کره جنوبی قبل از ارائه ویزای تحصیلی به دانشجویان، آزمونی تحت عنوان آزمون اسکولاستیک از آنها به عمل می‌آورد که هدف از برگزاری این آزمون، سنجش توانایی و سطح علمی متقاضیان است. در ادامه برخی از بهترین دانشگاه‌های کره جنوبی در رشته‌های مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بهترین دانشگاه پزشکی کره جنوبی

کره جنوبی سطح بالایی از دانش پزشکی را در دانشگاه‌های معتبر خود ارائه داده است. پزشکان و دندان‌پزشکانی که از دانشگاه‌های کره جنوبی فارغ‌التحصیل شده‌اند، در همه کشورها به موقعیت شغلی مناسبی دست پیدا کرده‌اند. کشور کره جنوبی نیز در زمینه جراحی‌های زیبایی پزشکی جزو کشورهای برتر به حساب می‌آید. رشته‌ها و دانشگاه‌های بین‌المللی در کره جنوبی که دانشجویان خارجی مجازه به تحصیل در آنها هستند، شامل دانشگاه‌های زیر می‌شود:

 • دانشگاه ملی سئول: رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشگاه ملی کره: رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشگاه اولسان: رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشگاه دانکوک: رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری
 • دانشگاه بانوان Ewha: رشته‌های علوم پزشکی، عصب‌شناسی، بیوشیمی، پزشکی پیشگیری، پزشکی مولکولی و اخلاق پزشکی

تحصیل پزشکی در کره جنوبی یک دوره کارشناسی 6 ساله (کالج پزشکی) یا یک دوره تحصیلات تکمیلی 4 ساله است. در حالت اول فارغ‌التحصیلان دبیرستان پس از دریافت دیپلم وارد دانشکده می‌شوند و پس از گذراندن 2 سال دوره پریمدیکال، به مدت 4 سال کامل وارد دوره اصلی می‌شوند. در حالت دوم فارغ‌التحصیلان 4 ساله از دانشگاه در رشته‌های علوم پزشکی وارد تحصیل پزشکی می‌شوند و 4 سال را در دوره اصلی می‌گذرانند.

در بین دانشکده‌های پزشکی کشور کره جنوبی، نام Big Five کلمه‌ای آشنا است که به بهترین دانشکده‌های پزشکی در کره جنوبی لقب داده شده است. این دانشگاه‌ها شامل دانشگاه ملی سئول، دانشگاه یانسه، دانشگاه کاتولیک، دانشگاه اولسان و دانشگاه سونگکیون کوان است.

از آنجایی که اخذ پذیرش و تحصیل در کره جنوبی در رشته پزشکی و دندانپزشکی بسیار سخت و دشوار است و دانشجویان باید مسلط به زبان کره‌ای و انگلیسی باشند، متقاضیان می‌توانند در کشورهای دیگر مثل آمریکا، کانادا یا ترکیه به تحصیل این رشته بپردازند.

بهترین دانشگاه‌های هنر کره جنوبی

رشته هنر در کشور کره جنوبی در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است تا جایی که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی خواستار تحصیل این رشته در کره جنوبی می‌باشند. رشته هنر در کره جنوبی گسترده است و برخی از زیرشاخه‌های آن شامل خوشنویسی، موسیقی، نقاشی، سفالگری و … است. دانشگاه‌های بسیاری در کره جنوبی وجود دارد که رشته هنر در آنها ارائه می‌شود اما دانشگاه کره و دانشگاه ملی سئول به عنوان بهترین دانشگاه‌های هنر کره جنوبی در سال 2021 شناخته شده‌اند.

یکی از دانشگاه‌هایی که در آن رشته هنر تدریس می‌شود، دانشگاه هونیک است. این مرکز، یک دانشگاه خصوصی در مرکز سئول با جمعیت 16000 نفر دانشجوی کارشناسی است. این دانشگاه در منطقه معروف هونگ دائه در پایتخت کره یعنی سئول واقع شده شده است و در نزدیکی این دانشگاه انواع مغازه‌ها، بوتیک‌ها و رستوران‌ها قرار گرفته است.فاصله این دانشگاه تا مترو نیز 10 دقیقه می‌باشد.

دانشگاه ملی سئول یکی دیگر از دانشگاه‌های این کشور است که از امتیاز بسیار بالایی برخوردار است. دانشکده هنر دانشگاه ملی سئول در آگوست 1946 تاسیس شده است و هر 3 دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهد. دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه ملی سئول از بخش‌های گروه نقاشی شرقی، گروه نقاشی، گروه مجسمه‌سازی و دانشکده صنایع دستی و طراحی تشکیل شده است که به ترتیب به بخش صنایع دستی و طراحی تقسیم می‌شوند.

بهترین دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر کره جنوبی

رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌ها در گروه مهندسی معرفی کرد که هر ساله داوطلبان بسیاری به این رشته رو می‌آورند. برخی از دانشگاه‌های کره جنوبی در جمع برترین دانشگاه‌های جهان در این رشته قرار دارد و به همین منظور پذیرش در این دانشگاه‌ها راحت نیست.

رشته مهندسی کامپیوتر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کره جنوبی ارائه می‌شود و دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیلی در تمامی مقاطع را خواهند داشت. دانشگاه‌های کره جنوبی در رشته مهندسی کامپیوتر جایگاه بسیار مناسبی را دارند و تعداد قابل توجهی از این دانشگاه‌ها جزو 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

موسسه تکنولوژی و علوم پیشرفته کره در شهر دائجون بهترین دانشگاه در این رشته به حساب می‌آید که در رتبه 16 جهان قرار دارد. دانشگاه ملی سئول نیز در رتبه 27 جهان قرار دارد که یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به شمار می‌‌رود. دانشگاه سئول از نظر شهرت و همچنین کیفیت آموزشی مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان داخلی و بین‌المللی است که در ادامه رشته‌های دانشگاه سئول کره جنوبی را نیز بیان خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه‌های اقتصاد در کره جنوبی

تحصیل در رشته اقتصاد در کره جنوبی در تمامی مقاطع مختلف امکان پذیر است و بهترین دانشگاه‌های این کشور این رشته را ارائه می‌دهند. اقتصاد شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به توزیع، مصرف و تولید کالاها و خدمات می‌پردازد. اقتصاد مشتق شده از 2 واژه یونانی به معنای خانه و قانون است. از آنجا که اقتصاد یک رشته گسترده است، این توانایی را دارد که به دانشجویان کمک کند مهارت‌های زیادی را در زمینه آینده شغلی خود استفاده کنند و توسعه دهند.

دانشگاه‌هایی که رشته اقتصاد را در کره جنوبی ارائه می‌دهند و دارای رتبه‌های جهانی هستند شامل دانشگاه ملی سئول، دانشگاه یونسی، دانشگاه کره، دانشگاه سانگ کیونکوان و دانشگاه کیونگ هی است.

رشته‌های دانشگاه سئول کره جنوبی

دانشگاه ملی سئول (SNU) در سال 1946 تاسیس شد و امروزه این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه ملی کشور کره جنوبی شناخته می‌شود که حدود 30هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. زبان آموزش در دانشگاه ملی سئول، کره‌ای است. هر چند بین 10 تا 20 درصد از دوره‌های دانشگاهی در این دانشگاه به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند. کالج‌های مهندسی و کسب و کار دارای بالاترین درصد دوره‌های آموزش به زبان انگلیسی هستند.

دانشکده‌های دانشگاه سئول شامل علوم انسانی، علوم اجتماعی، کشاورزی، مدیریت بازرگانی، آموزش و پرورش، مهندسی، هنرهای زیبا، اکولوژی انسانی، پزشکی، موسیقی، پرستاری، داروسازی و دامپزشکی می‌شود. دانشگاه ملی سئول دارای 3 پردیس است که پردیس اصلی در  گواناک و دو پردیس دیگر در پیونگ چانگ و دیهنگنو قرار دارد. این دانشگاه شامل 6 دانشکده، یک مدرسه تحصیلات تکمیلی و 9 مدرسه حرفه‌ای می‌باشد. همچنین این دانشگاه دارای یک پردیس پزشکی و یک محوطه برای تحصیلات و تحقیقات کشاورزی دارد.

دانشگاه‌های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم

به طور کلی وزارت علوم، دانشگاه‌های مورد تایید خود را در به گروه‌های الف(ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) تقسیم‌بندی کرده است. دانشجویانی که در دانشگاه‌های گروه‌های الف و برخی از دانشگاه‌های گروه ب تحصیل می‌نمایند، می‌توانند تا مقطع دکتری به تحصیل خود ادامه دهند. تقسیم‌بندی دانشگاه‌های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم به شرح زیر می‌باشد:

گروه الف (ممتاز)

 • موسسه پیشرفته علم و فناوری کره (KAIST)
 • دانشگاه کره
 • دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (POSTECH)
 • دانشگاه ملی سئول (SNU)
 • دانشگاه سونگ کیونکوان
 • دانشگاه یونسی

گروه ب (خوب)

 • دانشگاه ملی چونبوک
 • دانشگاه ملی چونام
 • دانشگاه چونگ آنگ
 • دانشگاه ملی چونگنام
 • دانشگاه زنان اوها
 • دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک
 • دانشگاه هانیانگ
 • دانشگاه اینها
 • دانشگاه کیونگ هی
 • دانشگاه ملی کیونگ پوک
 • دانشگاه ملی پوسان
 • دانشگاه سجونگ
 • دانشگاه سوگانگ
 • دانشگاع علم و صنعت (UST)
 • دانشگاه سئول
 • دانشگاه اولسان

گروه ج (متوسط)

 • دانشگاه کاتولیک کره
 • دانشگاه ملی چجو (CNU)
 • موسسه علم و فناوری گوانگجو (K-JIST)
 • دانشگاه ملی گیونگ سانگ
 • دانشگاه اطلاعات و ارتباطات (ICU)
 • دانشگاه ملی کانگوون
 • دانشگاه کنکوک
 • دانشگاه دریایی کره بوسان
 • دانشگاه ملی تربیت بدنی کره
 • دانشگاه ملی پوکیونگ

اقامت و کار بعد از تحصیل در کره جنوبی

دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور کره جنوبی، با تغییر نوع ویزا و اشتغال به کار امکان‌پذیر است. کره جنوبی کشور مهاجرپذیری نیست و دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور بسیار دشوار است. یکی از راه‌هایی که دانشجویان برای دریافت اقامت دائم در کره جنوبی می‌‌توانند انجام دهند این است که پس از اتمام تحصیلاتشان، با یکی از اتباع کره‌ای ازدواج نمایند و پس از دریافت اقامت دائم کره جنوبی نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند.

کشوره کره جنوبی دارای اقتصاد رو به رشدی است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از این رو یافتن شغل در این کشور بسیار ساده است و دانشجویان پس از اتمام تحصیل، با یافتن شغل می‌توانند اقامت کره جنوبی را دریافت نمایند. یافتن شغل برای افرادی که به زبان کره‌ای یا انگلیسی مسلط هستند، راحت‌تر است و فرصت‌های شغلی بیشتری دارند.

افرادی که قصد اشتغال در کشوره کره جنوبی را دارند، می‌توانند دوره‌های زبان کره‌ای را در این کشور بگذرانند و با یادگیری و کسب مهارت زبان کره‌ای، شانس خود را برای یافتن کار در این کشور بالا ببرند.

سوالات متداول

دانشجویان در جه صورتی می‌توانند پاسپورت کره جنوبی را به دست آورند؟

دریافت پاسپورت کره جنوبی بسیار دشوار و زمان‌بر است. یکی از راه‌هایی که دانشجویان می‌توانند پاسپورت این کشور را دریافت نمایند، ازدواج با فردی است که تبعه کشور کره جنوبی باشد.

آیا دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل خود، اقامت کاری کره جنوبی را اخذ نمایند؟

دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل خود، در صورت یافتن شغل مناسب و تمام وقت در کره جنوبی، اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند.

آیا برای تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی، داشتن مدرک زبان الزامی است؟

دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی را دارند، باید مدرک زبان انگلیسی معتبر مثل آیلتس یا تافل داشته باشند و با توجه به مقطع مورد نظر نمره مورد نیاز را داشته باشند.

آیا متقاضیان می‌توانند با تولد فرزند، اقامت کره جنوبی را به دست بیاورند؟

قانون تولد فرزند در کره جنوبی تنها به واسطه خون است و متقاضیان در صورتی می‌توانند برای فرزند خود اقامت و پاسپورت کره جنوبی را دریافت کنند که یکی از والدین فرزند کره‌ای باشد.

سخن پایانی

در این مطلب موضوعات مربوط به تحصیل در کشور کره جنوبی مثل بهترین دانشگاه‌های کره جنوبی، رشته‌های تحصیلی در کره جنوبی، دانشگاه‌های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم و وضعیت کار و اقامت پس از تحصیل در این کشور را بررسی کردیم. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کره جنوبی و همچنین اقدام برای دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور بسیار دشوار و زمان‌بر خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان کشوری را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند که شرایط پذیرش دانشگاه‌های آن راحت باشد و بتوانند پس از تحصیل در آنجا مشغول به کار و در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم آن کشور شوند.

موسسه حامی مهاجر با تجربه و تخصصی که در اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای آمریکا، کانادا و ترکیه دارد، این امکان را به متقاضیان می‌دهد که با اطمینان خاطر پذیرش خود را از بهترین دانشگاه‌ها دریافت نمایند و پس از تحصیل مشغول به کار شوند و در نهایت اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

برای دریافت مشاوره در خصوص ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی ترکیه می‌توانید با مشاوران و کارشناسان سایت حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

منبع:hamimohajer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.